Slovensko dostane ďalšiu rozhľadňu. Uvidíš z nej Malý Dunaj

  • Už tento mesiac bude v Bratislave o jednu rozhladňu viac
  • Uvidíš z nej celú Vrakuňa a Malý Dunaj
vrakuna
Martin Kuruc - starosta MČ Bratislava - Vrakuňa, pixabay
  • Už tento mesiac bude v Bratislave o jednu rozhladňu viac
  • Uvidíš z nej celú Vrakuňa a Malý Dunaj

V Bratislave nie je núdza o jedinečné výhľady, z ktorých je možné pozorovať zaujímavé zákutia hlavného mesta. Táto skutočnosť predstavuje výzvu pre mestské časti aj občianske združenia. Najnovšia stavba by mala pribudnúť v južnej časti mesta, vo Vrakuni. Starosta tejto mestskej časti Martin Kuruc oznámil, že v miestnom lesoparku sa po detských ihriskách, grile či posedení podarilo získať financie aj na vyhliadkovú vežu.

“Vyrastie práve v našom krásnom lesoparku. Návštevníci budú môcť obdivovať Malý Dunaj, lesopark a celú Vrakuňu. Veríme, že do konca augusta sa nám to podarí,” dodal Kuruc.

Osvetlený lesopark

Mestskej časti sa v lesoparku počas prázdnin podarilo realizovať aj druhú etapu osvetlenia. „Minulý rok sme realizovali prvú etapu, od modrej lávky, popri cintoríne, približne po stred lesoparku. Teraz pokračujeme od strednej časti až po detské ihrisko,“ uvádza na sociálnej sieti starosta Vrakune.


Tretia etapa osvetlenia je naplánovaná v smere k Ružinovu. „Je pripravená, ale zatiaľ nemáme financie, potrebujeme cca 20 tisíc eur,“ dodáva Martin Kuruc. Ak sa podarí získať finančné prostriedky, mestská časť má v pláne dokončiť osvetlenie v lesoparku počas budúceho roka.

Bratislava dostáva nové rozhľadne 

Nová vyše 20 metrov vysoká rozhľadňa, ktorej dali tvár architekti Šebo a Lichý sa má realizovať aj v Devínskej Novej Vsi, na Devínskej Kobyle, (514 m n. m.) v areáli bývalej raketovej základne. Rozpočet je nastavený na 180 tisíc eur a naplniť ho má mestská časť a tiež BSK. Z výšky viac než 530 metrov dovidíte do Nitry, či dokonca na Alpy u našich južných susedov.

„Predpokladám, že to bude po dostavaní top turistická destinácia v Bratislave. Dostanete sa tam asfaltkou na bicykli. Sú tam nádherné výhľady na Zobor a Viedeň, Alpy sú samozrejmosť,“ komentoval plán výstavby rozhľadne starosta mestskej časti Milan Jambor.

15 metrov vysokú rozhľadňu sprístupnili v roku 2016 aj na lúke juhozápadne od televíznej veže na Kamzíku smerom na Červený most. Z rozhľadne vidieť napríklad Bratislavský hrad, Dunaj, Slavín i Most Apollo. Novú bratislavskú turistickú atrakciu podľa projektu architekta Dezidera Csenkyho postavili z červeného smreka v nadmorskej výške 380 metrov.

Kompletný zoznam nových rozhľadní, ktoré vyrastú nielen v Bratislave, nájdeš v našom článku: TOP 5 nových rozhľadní, ktorých návštevu si nesmieš nechať ujsť.

zdroj: vrakuna.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech