Toto sú najbohatší ľudia Európy. Medzi boháčmi figuruje aj známy Slovák

  • Web howmuch.com zoradil takmer tridsiatku najbohatších ľudí Európy
  • V rebríčku sa nachádzajú hviezdy, ako Amancio Ortega či Bernard Arnault, ktorí sú v TOP 10-ke najbohatších ľudí planéty
2-4
hbreaivs.com / skyscrapercity.com
  • Web howmuch.com zoradil takmer tridsiatku najbohatších ľudí Európy
  • V rebríčku sa nachádzajú hviezdy, ako Amancio Ortega či Bernard Arnault, ktorí sú v TOP 10-ke najbohatších ľudí planéty

Minulý týždeň prestížny biznis magazín Forbes zverejnil aktuálny rebríček najbohatších ľudí planéty a na jeho špici sa konečne zmenilo poradie. Dlhoročného držiteľa prvej priečky, Billa Gatesa, predbehol majiteľ Amazonu, Jeff Bezos. Náš článok venovaný tejto téme si prečítaš TU a nezabudni sa pozrieť ani na zbierku zaujímavostí, ktoré sa v ňom tento rok nachádzajú (viac TU).

Web howmuch.com nedávno vytvoril zaujímavú grafiku, kde sa sústredil na najbohatšie osobnosti z každého kontinentu a neskôr svoj prieskum posunul na ešte vyššiu úroveň. Venoval sa konkrétnym krajinám. Nás samozrejme najviac zaujíma Európa.

Tieňové krajiny na mape predstavujú tie oblasti, kde sa ešte žiadnemu z podnikateľov nepodarilo svojím majetkom prekročiť miliardu dolárov. Hoci by si si mohol myslieť, že ani u nás sa žiadny šikovný biznismen s takým obrovským majetkom nenájde, opak je pravdou.

Už druhýkrát sa v rebríčku najbohatších ľudí planéty objavilo meno Slováka Ivana Chrenka, ktorý pôsobí v oblastí realít, je súčasťou skupiny HB Reavis a na svojom konte má projekty naprieč celou Európou. V súčasnosti je to napríklad aj realizácia novej bratislavskej autobusovej stanice Nivy, Twin City Tower, niekoľko logistických centier a množstvo obchodných centier (aj v Žiline, Piešťanoch či Košiciach).

Dvaja najbohatší muži Európy, Amancio Ortega zo Španielska a Bernard Arnault z Francúzska zároveň figurujú v najvyššej TOP desiatke prestížneho rebríčka a so svojím majetkom 74,4 a takmer 63 miliárd na svojom kontinente výrazne vedú. Na treťom mieste je s majetkom 30,2 miliárd dolárov Talianka Maria Franca Fissolo. Po vedúcej funkcii textilného priemyslu je kráľovná cukroviniek Ferrero jednou z pätice žien Európy, ktoré majú na účte deväť núl.

Ak sa zameriame na zaujímavé oblasti podnikania tých najbohatších starého kontinentu, jednoznačne sem patrí LEGO, na ktorom Kjeld Kirk Kristiansen z Dánska zarobil už viac ako 22 miliárd, dentálne implantáty Christophovi Zellerovi z Lichtenštajnska zarobili 2,7 miliárd a fínsky miliardár Antti Herlan nadobudol svojich 4,2 miliárd dolárov vďaka výťahom a eskalátorom.

Zdroj: Howmuch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK