Toto sú najlepšie bratislavské pekárne

  • Ak si nevieš predstaviť raňajky bez chrumkavého pečiva, naša dnešná téma ťa určite poteší
  • Hľadali sme tie najlepšie pekárne v Bratislave a pokúsili sa vybrať päticu z nich
collage
Moods / U Dobrožrúta
  • Ak si nevieš predstaviť raňajky bez chrumkavého pečiva, naša dnešná téma ťa určite poteší
  • Hľadali sme tie najlepšie pekárne v Bratislave a pokúsili sa vybrať päticu z nich

Fertucha

Kto v Bratislave ešte nezablúdil do pekárne s krásnym slovenským názvom Fertucha, mal by ta rýchlo urobiť. Za pár rokov fungovania si táto značka robí (nie len) v našom hlavnom meste vybudovala veľmi dobré meno a za všetkým stojí poctivá robota. Nájdeš tu tradičné koláče, za ktorými stoja generácie mám cibriacich recepty, ale aj oderné cheesecaky alebo brownies. „Vo Fer­tu­che pe­čieme len z poc­ti­vých su­ro­vín, ktoré pre­šli na­šim prí­snym vý­be­rom. Po­u­ží­vame len pravé maslo (žia­den mar­ga­rín), poc­tivý tva­roh, va­jíčka z pod­stiel­ko­vého chovu, smo­tanu bez sta­bi­li­zá­to­rov, se­zónne ovo­cie z nášho re­gi­ónu.

Pri do­dáv­kach su­ro­vín dá­vame pred­nosť lo­kál­nym far­má­rom a pr­vo­vý­rob­com. Ne­pou­ží­vame žiadne umelé náh­rady, do­chu­co­vadlá alebo far­bivá.” Pekáreň sa stala víťazom v kategórii Začínajúci podnikateľ EY, takže si nezabudni o Fertuche viac prečítať v našom článku TU a sledovať Facebook tohto rastúceho brandu, za ktorým cítiť ženskú ruku.

Grain Home Bakery

Táto pekárnička, ktorú nájdeš na Mýtnej ulici, možno ešte nie je tak vychytená po celom meste, no množstvo pozitívnych recenzií ťa určite prinúti sem zablúdiť. Opäť tu nájdeš poctivé produkty, ktoré sa držia tradícií aj trendov. Zachcelo sa ti tiramisu zo špaldových piškót, bez vajíčok a alkoholu? Kysnuté buchty plnené tvarohom, chrumkavý tmavý chlieb alebo zaujímavé profiterolky?

Grain Home Bakery, ktorú na Facebooku nájdeš TU, sa hrdí prívlastkom organickej pekárne. Takže všetci, ktorí majú chuť na niečo tradičné, no v zdravšej verzii, šup sem. Vychutnať si tu môžeš raňajky a v ponuke je dennodenne aj polievka.

Pekáreň na Kolibe

Je síce trošku ďalej od centra, no aj sem sa oplatí po dobré pečivo z času na čas zabehnúť. Pekáreň na Kolibe pôvodne namala byť plnohodnotnou pekárňou s čisto vlastnými výrobkami, no šikovní zamestnanci sa o to pričinili sami.

Množstvo zákazníkov si získali vďaka svojim jedinečným bratislavským rožkom, ktoré balia aj turistom na cestu a ak sa počas dňa pečivo minie, chrumkavé produkty sa rýchlo dopekajú. Zaujímavým spestrením ponuky z poctivých surovín sú utorkové chuťovky, ktoré sa pravidelne mimoriadne rýchlo míňajú. Všetky novinky hľadaj na ich Facebooku.

U Dobrožrúta

Štýlová prevádzka, ktorá zaujala svojím zero waste konceptom, je navyše spojená s poctivou pekárničkou. Dada a Ma­túš Zva­lov­ci učia Slovensko ako sa potešiť dobrým jedlom či prírodnou kozmetikou a zároveň byť šetrný k prírode. V ponuke pekárne pravidelne nájdeš dobroty v klasických verziách a na svoje si prídu aj uznávači bezlepkového stravovania a vegáni.

Potešia tradičné moravské koláče, kváskový chlieb aj krémeše. Stačí len zabehnúť na Radlinského ulicu v Bratislave a novinky sledovať spoza okna výkladu alebo na Facebooku. A nezabudni si prečítať náš článok o Dobrožrútoch TU.

Moods – bakery & coffee

Ani v Moods sa nezamerali na pečivo samotné, ale na komplexnejšiu ponuku najdôležitejšieho jedla dňa – raňajok. Chrumkavý chlieb, croissanty aj bratislavské rožky vo vysvietenej vitríne nesmú chýbať, no a navyše si môžeš vybrať z množstva domácich pomazánok, doplniť ich dobrou kávou alebo čerstvým džúsom.

O tom, že ich ponúkajú samé dobroty sme sa presvedčili aj my v redakcii a za domácim jablčníkom a vajíčkovej pomazánke sa len tak zaprášilo. Bonusom je možnosť objednať si z ponuky priamo do práce alebo domov a určite poteší aj rozšírené menu polievok a hlavných jedál. Hľadaj na Hviezdoslavovom námestí a žiadna novinka ti neunikne, ak Moods budeš sledovať na Facebooku.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá