Trend konečne dorazil na východ. Modernú tržnicu 21. storočia dostanú aj Košice

  • V Bratislave už máme Freshmarket, Petržalskú tržnicu či Trch
  • Teraz sa z podobného benefitu budú tešiť aj v Košiciach
  • Nové kryté trhovisko by malo vzniknúť v Šaci už budúcu jar
BeFunky-collage (24)
pixabay.com, Freshmarket
  • V Bratislave už máme Freshmarket, Petržalskú tržnicu či Trch
  • Teraz sa z podobného benefitu budú tešiť aj v Košiciach
  • Nové kryté trhovisko by malo vzniknúť v Šaci už budúcu jar

Naši starí rodičia kedysi nakupovali takmer výhradne na trhoviskách, v malých lokálnych obchodíkoch, u farmárov či jednoducho u susedov. Postupne sme sa dostali od samoobslúh až k ére supermarketov a nechali sa opantať veľkými značkami, zahraničnými produktmi a naozaj prehnaným výberom. Tento trend pomaly ustupuje a Slováci sa konečne vracajú k lokálnejším produktom a začínajú vyhľadávať skutočnú kvalitu.

Bola len otázka času, kedy sa koncept tržníc vráti „do módy“. Prišiel však v novom šate, inšpirovaný modernými trhoviskami v zahraničných metropolách a obohatený o pestrý „food corner“ a malé špecializované obchodíky. Napriek tomu, že miesta ako Miletička sú v Bratislave stále veľmi obľúbené, trendsetterom sú moderné tržnice, ktorým kraľuje Freshmarket a v závese má Petržalskú tržnicu či Trch v Slnečniciach.

Teraz sa nová vlna privalila až do Košíc, kde má takáto tržnica vzniknúť v réžii spoločnosti City Building. Informáciu o výstavbe priniesol portál reality.etrend.sk. Nové moderné trhovisko by malo vyrásť v košickej mestskej časti Šaca, pričom v celom meste zatiaľ nič podobné nie je.  Projekt je aktuálne v štádiu žiadosti o územné rozhodnutie a hotový by mal byť budúcu jar.

Podľa predloženého zámeru vyrastie tržnica na mieste, ktoré z východnej strany ohraničuje nezastavaná plocha, zo západnej strany už existujúci supermarket Fresh, z južnej strany Buzinská ulica a zo severnej strany polyfunkčné objekty. Súčasťou projektu je tiež parkovisko s kapacitou 93 parkovacích miest. Čo sa týka samotného trhoviska, pôjde o krytú plochu obdĺžnikového pôdorysu, pričom z jednej strany je navrhnuté otvorené trhovisko.

Podrobnejšie informácie o tržnici, ani jej vizualizácia, zatiaľ nie sú známe. Predpokladá sa však, že súčasťou budú klasicky trhovníci s ovocím a zeleninou, predajcovia lokálnych potravín, ako aj gastro prevádzky, a pôjde o stavbu s moderným dizajnom blízkym obdobným bratislavským projektom. Každopádne má projekt už teraz veľký potenciál na úspech a veríme, že ak sa jeho realizácia podarí, čoskoro si získa srdcia Košičanov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech