Trend tematických kaviarní pohltil západ Slovenska. Daj si kávu so Štefánikom či v retro obývačke

  • Slováci sa naučili piť dobrú kávu v príjemnom prostredí a kaviarne vyrastajú na každom rohu
  • Niektoré z nich si však dali záležať na svojom príbehu a návštevníkom chcú ponúknuť čosi viac - zážitok
collage
synagogacafe.sk/kavickari.sk/On­drej Bo­bek
  • Slováci sa naučili piť dobrú kávu v príjemnom prostredí a kaviarne vyrastajú na každom rohu
  • Niektoré z nich si však dali záležať na svojom príbehu a návštevníkom chcú ponúknuť čosi viac - zážitok

Štúr aj Štefánik

Tieto milované kaviarne nechceme hádzať do jedného klobúka z pohľadu ponuky, no tematicky sa to určite hodí. Obe (vlastne na trhu je ich ešte omnoho viac) sú totižto venované významným osobnostiam slovenskej histórie a ich interiér sa tomu dokonale prispôsobuje. Café Štúr je dokonca známa používaním predchodcu súčasnej slovenčiny všade, kde sa len dá (menu, Facebook komunikácia), no a Café Štefánik v Ivanke pri Dunaji zase myslel vo svojom kaviarni na každý detail nevynímajúc citácie na stoloch, busty, známky či mapy, ktoré pripomínajú príbeh nášho hrdinu. Oplatí sa navštíviť.

Dobrodruh.sk cestovateľská kaviareň & klubovňa

Miesto, kde by si darmo hľadal oslňujúci luxus, leštené podlahy, sklo a mramor, je rozhodne kaviareň Dobrodruh. Jej interiér zapĺňajú obrazy, masky, mapy a glóbusy, fotky, knihy a starý nábytok. Všetko navôkol rozpráva svoj cestovateľský príbeh a okrem toho, že si tu môžeš dať dobrú kávu, poctivé slovenské pivo aj nejakú tú drobnosť pod zub, pravidelne si tu môžeš užívať prednášky dobrodruhov z ciest. Hľadaj na Vajnorskej v Bratislave.

Synagóga Café

Trnavčania milujú vysedávanie na terasách, pochutnávanie si na koláčikoch v príjemných priestoroch a aj preto v meste z času na čas pribudne nová kaviareň či útulný pub. Na jednu zo svojich kaviarní sú právom hrdí, a tou je Synagóga café. Môže sa popýšiť ocenením Najkrajšia zrekonštruovaná sakrálna stavba na Slovensku a hoci jej exteriér pôsobí na prvý pohľad stroho, interiér je veľkolepý.

Okrem (ne)obyčajnej kaviarne tu návštevníci pravidelne môžu naraziť na akcie ako módne prehliadky, výstavy, či firemné večierky. Stala sa teda aj kultúrnym priestorom mesta, ktorých nikdy nie je dosť. Viac si prečítaj v našom článku TU.

ŠKODOVKA – Naštartovaná šálka kávy

Dáš si tu najlepšiu tresku v meste a vráti sa ti pocit z návštevy babkinej obývačky. Majitelia Škodovky ale pozorňujú, že nie sú len takou obyčajnou kaviarňou, ale špe­cia­li­zo­vanou pre­dajňou kávy s de­gus­tár­ňou. V našom rozhovore pred časom prezradili: „Jed­ného dňa nám ži­vot na­ser­ví­ro­val ne­ča­kane zau­jí­mavú rov­nicu – Sme traja cha­lani, ka­ma­ráti, máme radi kávu, autá sú pre nás hobby… Vy­tvorme miesto, kde to bude ako doma a zá­ro­veň ob­siahne všetky tieto prvky.

Tak a po­tom sme sa roz­hodli pus­tiť sa do vôd pre nás pod­ni­ka­teľ­sky ne­pre­bá­da­ných.“ Nuž a najlepšie sa popísali na svojom webe sami: „je to miesto, kde nájdete súlad kvalitnej kávy a kávových špecialít, zariadenia interiéru, jednoduchej a o to zaujímavejšej ponuky občerstvenia, či hudby práve z týchto zlatých čias Karla Gotta, Heleny Vondráčkovej, Karola Duchoňa a mnohých iných umelcov.“

Monsters Cafe and Bar

Miesto, ktoré ulahodí malým aj veľkým je Monsters Cafe and Bar v našom hlavnom meste. Je to multifunkčný priestor ako stvorený pre oslavy, leňošenie, ale aj diskusie či cvičenie. Moderný dizajn plný strašidiel (čo nakoniec vyplýva aj zo samotného názvu kaviarne) s dôrazom na detaily sem láka rodičov s deťmi už nejaký ten piatok a sťažovať sa na slabý program rozhodne nemôžu.

Každý mesiac je totižto plný týchto aktivít. „Naj­dô­le­ži­tej­šia vec v pod­niku sú dvere – už od vstupu zá­kaz­níka sa sna­žíme byť po­zi­tívni, dobre na­la­dení a kaž­dého ví­tať s úsme­vom,“ povedal pre kavickari.sk Erik, vedúci prevádzky v nedávnom rozhovore. Viac si prečítaj TU.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: kavickar.sk/On­drej Bo­bek

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech