Takto môžeš teraz zažiť výlet do slnečnej Barcelony za bezkonkurenčnú cenu

  • Barcelona je mesto plné energie, zábavy a slnka, v ktorom sa určite nebudeš nudiť
  • Poteší každého, kto má rád dobré jedlo, more, históriu a život v uliciach
  • Teraz môžeš mať spiatočnú letenku už za 83 eur
popo
unsplash.com/pinterest.com
  • Barcelona je mesto plné energie, zábavy a slnka, v ktorom sa určite nebudeš nudiť
  • Poteší každého, kto má rád dobré jedlo, more, históriu a život v uliciach
  • Teraz môžeš mať spiatočnú letenku už za 83 eur

Barcelona má potenciál okúzliť každého, pretože má naozaj všetko. Kopce aj more, zapadnuté uličky, no aj rozsiahle námestia. Príjemné pokojné tempo cez deň aj poriadnu energiu v noci. K tomu všetkému takmer celoročné slnko. Momentálne máš k dispozícii spiatočnú letenku len za 83 eur v termíne 4 – 11 máj. Z letiska sa priamo do centra dostaneš pohodlne autobusom za 16 eur. Ak tam vyrazíš, začni tým, že sa na všetko pozrieš s krásnym nadhľadom.

Požičaj si skúter a vyraz do kopcov, tie najkrajšie výhľady sú z Tibidaba a hory Montjuic. Západ slnka stojí za to vidieť z Bunkers del Caramel, kde sa to hemží skupinkami kamarátov s pohárom vína v ruke.

Barcelona taktiež kypí množstvom zaujímavej architektúry. Určite sa oplatí vydať po stopách Gaudího. Začni s dvomi klasikami: La Sagrada família ťa očarí, aj keď ju uvidíš stýkrát, podobne ako Parc Güell. Ak však nechceš premárniť čas čakaním v dlhej rade, určite si objednaj online lístok a potom celý rad spokojne obídeš. Okrem nich treba vidieť aj La Pedrera, Casa Battló či Casa Vicens.

Milovníci morských plodov nebudú vedieť kam v tomto meste zájsť skôr. Avšak jedno miesto, na ktoré nedajú dopustiť ani miestny, je La Paradetta. Ide o sieť malých jedální, kde si objednáš, čo chceš ako na trhu a potom si vyberieš tvoj najobľúbenejší spôsob úpravy. Za málo peňazí si tu urobíš bohaté seafood hody. Bez tapas sa ti však tento výlet nebude rátať. Veľmi obľúbený je Bar Mut, kde k večeri podávajú perfektný gin tonic, avšak vopred nezabudni na rezerváciu.

Ak nehľadáš len španielsku klasiku, zbehni si na výbornú omeletu alebo šalát do populárneho Flax & Kale, ktorých džúsy nebudeš chcieť prestať piť. Ak hľadáš skôr romantiku, k dispozícii je michelinská reštaurácia Dos Cielos na 24. poschodí.

Barcelona je naozaj veľké mesto, v ktorom je čo vidieť. Ako v nej však vidieť všetko dôležité a odísť plný nových zážitkov? Samozrejme môžeš zájsť do najbližšieho informačného centra a zobrať si turistickú mapu. Lenže v tej nájdeš len tradičné turistické atrakcie. Ak sa chceš dostať hlbšie do srdca mesta, vyskúšaj Free walking tour. Tento druh prehliadok je založený na jednoduchom princípe. Miestny sprievodca ťa prevedie mestom za dobrovoľný príspevok. Ten vyberie až na konci cesty a je len na tebe, koľko sa mu rozhodneš zaplatiť.

Našli sme pre teba aj pár tipov na výhodné ubytovanie, a to aj priamo na pláži. Za zmienku stojí Hotel La Niña s výhladom na pobrežie, ktorý ťa vyjde 371 eur na 7 nocí pre jednu osobu. Ak by si chcel tvoju dovolenku stráviť priamo na jachte, skús Bradburn Yacht. Za ubytovanie tu necháš 275 eur na 7 nocí.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK