Zabudni na vianočné klišé a uspej s originálnymi darčekmi „Made in Slovakia“

  • Ušetri tento rok svojich blízkych od trápnych situácií a zaboduj s niečím nápaditejším
  • Prinášame ti potrebnú inšpiráciu, ako nájsť top darček aj na poslednú chvíľu
  • Sú priamo vyrobené na Slovensku
darceky
unsplash.com
  • Ušetri tento rok svojich blízkych od trápnych situácií a zaboduj s niečím nápaditejším
  • Prinášame ti potrebnú inšpiráciu, ako nájsť top darček aj na poslednú chvíľu
  • Sú priamo vyrobené na Slovensku

Vymyslieť, čím obdarovať partnera, rodinu či kamošov je niekedy naozaj tvrdý oriešok. Človeka musíš dobre poznať, aby si sa mu trafil do vkusu. S trochou nápaditosti však nájdeš super darček pre kohokoľvek. Niekedy stačí vymeniť produkty z Číny za poctivé veci vyrobené šikovnými Slovákmi. Také veci majú obrovskú pridanú hodnotu, pretože boli vyrobené starostlivo, ručne a pre niekoho, komu spravia radosť. Oplatí sa tiež postupovať podľa akejsi jednoduchej typológie podľa povahy, zamestnania či záľub. Tu sú naše tipy:

Pre podnikavca

Každý moderný biznismen občas potrebuje drobné oživenie nudného kravatového štýlu. Prečo to neskúsiť s dizajnovými Fusaklami s veselými motívmi či ľudovými vzormi? K tomu efektívny The žurnál z dielne mladých Slovákov pre zlepšenie time managementu a originálny darček je na svete a novým biznis nápadom a stretnutiam nič nestojí v ceste.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Fusakle, The žurnál

Pre kávopiča

Ak máš vo svojom okolí zarytého milovníka kávy, máš to jednoduché. Načo vymýšľať zložité a drahé dary, keď ho aj tak najviac poteší jeho hnedá láska? Kvalitné zrná od Illimité nikdy nesklamú, rovnako ako smalťák od rovnakej značky pre ranné kofeínové chvíľky alebo originálny plagát z dielne slovenského grafického dizajnéra Adriána Macha.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Illimité, Adrián Macho, Illimité

Pre gurmána

Nie každý je na dlhotrvácne dary. Niekto preferuje vysoko spotrebné darčeky, na ktorých si môže okamžite pochutiť. Pravý pôžitkár rozhodne nepohrdne najkvalitnejšou slovenskou čokoládou od Lyra chocolate, rovnako ako kvalitnou slovenskou medovinou s dlhoročnou tradíciou od Apimed. Skutočnou lahôdkou, ktorou zaboduješ, sú aj džemy s prémiovým alkoholom od Gentle Jam.

Pre minimalistu

Ak je tvoja mama, sestra, priateľka, kolegyňa či kamoška vyznávačkou minimalistického dizajnu a potrpí si na krásne a čisté interiéry, toto je niečo pre ňu. Ručne maľované drevené hodiny od výrobcu LaHodky dodajú šmrnc každému domovu, miestnosť zas prevonia sviečka M-Factory z kvalitného sójového vosku s lahodnými kombináciami vôní a moderným rose-gold detailom.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: LaHodky, M-Factory

Pre ekológa

Je skvelé, že stále viac Slovákov si osvojuje ekologický životný štýl. Blízkeho so „zelenou mysľou“ poteší taška od mladého slovenského projektu Taschken s rôznymi dizajnmi. Dobrou voľbou je aj 100% prírodná kozmetika od dievčat z 2SIS cosmetics, ktoré sa viac špecializujú na dámsku kozmetiku, alebo od Mylo, ktoré vyrába aj kúsky pre mužov, napríklad pre starostlivosť o bradu.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: 2SIS cosmetics, Taschken, Mylo

Pre cestovateľa

Ak zarytému dobrodruhovi nechceš kupovať práve letenky či drahé outdoorové vybavenie, toto je tip pre teba. Čo tak praktická hliníková fľaša s parádnou potlačou od Slovákov z HEYA alebo drevená nástenná mapa od Yesman, ktorá sa špecializuje na výrobky z dreva? Najviac však zrejme zaboduješ s knihou Cestuj bez Miliónov od Janky z blogu Travelhacker.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Heya, Travelhacker, Yesman

Pre milovníka štýlu

Napokon nikdy neurazí nejaký ten kúsok pekného a kvalitného oblečenia či fashion doplnku. Na Slovensku je z čoho vyberať, no najväčšími favoritmi sú jednoznačne drevené hodinky od značky Respite, batohy či tričká s čarovnou potlačou od Imani a jednoznačne legíny (nielen na jogu) v prvotriednej kvalite a s autorskými maľovanými dizajnmi od Yoginess.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: Imani, Yoginess, Respite

Toto je naozaj len zlomok z portfólia kvalitných produktov, ktoré majú na svedomí desiatky šikovných Slovákov. Veríme, že si sa minimálne inšpiroval a aj na poslednú chvíľu nájdeš pre svojich najbližších niečo špeciálne. A keby aj nie, kvalitný čas strávený s nimi rozhodne zatieni akékoľvek hmotné darčeky. :)

Najnovšie videá

Trendové videá