Lockdown pre všetkých je chyba. Sulík hrozí vetovaním predĺženia

  • Matovič chce k poukazom pridať 100 eurové poukážky na energie
  • Sulík sa zaoberá zatvorenými obchodmi
Sulík
TASR/Dano Veselský
  • Matovič chce k poukazom pridať 100 eurové poukážky na energie
  • Sulík sa zaoberá zatvorenými obchodmi

Minister financií Igor Matovič naznačil, že je ochotný pristúpiť ku kompromisu, aby 500 eurové poukážky prešli. Ako informuje Denník N, podľa Matoviča by mohlo fungovať, že by k poukážkam pridal jednorazový príspevok v hodnote 100 eur, ktorý bude určený na energie pre dôchodcov. Štát by za tento nápad zaplatil 110 miliónov eur. 

Poukážky v hodnote 500 eur pre každého zaočkovaného seniora nad 60 rokov budú podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka fiaskom. Informuje o tom agentúra SITA.

„Prvý a hlavný dôvod je, že dehonestuje a devalvuje samotnú vakcínu,“ reagoval na nápad s poukážkami Sulík. Podľa neho časť ľudí svoj názor jednoducho nezmení a v slobodnej spoločnosti to musíme rešpektovať.

Zároveň odmieta fakt, aby si ľudia nechávali takýmto spôsobom platiť za to, že sami seba chránia. „To považujem za morálny hazard,“ zhodnotil minister hospodárstva.

Taktiež upozornil, že množstvo dôchodcov sa už zaočkovalo, alebo sa na tento krok chystá a štát teda bude platiť aj tým, ktorí sú pre očkovanie už dávno rozhodnutí.

Šéf liberálov zároveň povedal, že zatvorené obchody považuje za chybu. Slováci totiž podporujú iba zahraničné a veľké reťazce. Na otázku, či bude vetovať ďalší možný lockdown, neodpovedal. „V uliciach veľa z lockdownu nenájdete,“ zhodnotil minister hospodárstva.

Lockdown pre všetkých, aj pre očkovaných/prekonaných je chyba. Ak by ho takto chceli ešte predlžovať, budeme proti.

Posted by Richard Sulik on Thursday, December 2, 2021

Zároveň skonštatoval, že práve liberáli ustupujú v koalícii najviac. „Za SaS hovorím, že určite budeme trvať na uvoľnení pre očkovaných a prekonaných, otázka je, čoho všetkého,“ uviedol Sulík s tým, že tento postoj sa budú snažiť aj zrealizovať.

Zdroje: Denník N, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie