Lord Jacob Rothschild zomrel vo veku 87 rokov. Patril k legendárnej dynastii finančníkov

  • Potomok bankového rodu Rothschildovcov dnes zomrel
  • O Rothschildovcoch sa hovorí ako o rodine, ktorá kontroluje celý svet
ROT
Ilustračný obrázok, Wikimedia, Unsplash/engin akyurt
  • Potomok bankového rodu Rothschildovcov dnes zomrel
  • O Rothschildovcoch sa hovorí ako o rodine, ktorá kontroluje celý svet

Potomok bankového rodu Rothschildovcov, lord Jacob Rothschild zomrel v pondelok vo veku 87 rokov.

Ako píše denník The Guardian, Rothschild začal svoju kariéru v rodinnej banke NM Rothschild & Sons v roku 1963 a potom v roku 1980 spoluzakladal so Sirom Markom Weinbergom niekoľko firiem vrátane J Rothschild Assurance Group, teraz St James’s Place.

V období od roku 2003 do roku 2008 Rothschild zastával viaceré prominentné pozície. Okrem iného zastával dôležitú rolu podpredsedu v spoločnosti BskyB, ktorá je známa svojím vplyvom v mediálnom priemysle.

Jeho záujmy a aktivity však presahovali rámec čisto komerčného sektora. Rothschild sa intenzívne venoval aj oblasti umenia a filantropie.

Priekopníci vo financiách

Rothschildovci boli priekopníkmi v medzinárodných financiách a okrem rodného Frankfurtu založili pobočky v Londýne, Paríži, Viedni a Neapole. Patria medzi najslávnejšie európske bankové dynastie a takmer 200 rokov majú veľký vplyv na hospodárske a nepriamo aj na politické dejiny Európy. Sú nielen obdivovaní, ale i nenávidení či osočovaní.

Ako sme ťa nedávno informovali, konšpirátori o nich dokonca hovoria ako o ľuďoch, ktorí ovládajú svet. Vraj kontrolujú všetky peniaze a finančné inštitúcie na svete či podľa hoaxerov dokonca sponzorovali a povzbudzovali väčšinu vojen.

Rodinnú ríšu založil Mayer Amschel Rothschild v 18. storočí. Podľa informácií z portálu Investopedia vyrastal v židovskom gete vo Frankfurte, kde na obyvateľov striehli prísne nariadenia. Židia nesmeli voľne cestovať, chodiť do divadla, otvoriť si fabriku a v nedeľu či počas kresťanských sviatkov pre nich dokonca platil zákaz vychádzania.

Zdroj: The Guardian

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá