Ľuboš Fellner: Ohľadom koronavírusu som sa mýlil a ospravedlňujem sa, odstupujem z mediálneho priestoru

  • Ľuboš Fellner sa verejne ospravedlnil za svoje predošlé vyjadrenia a povedal, že svoje videá tak nemyslel
  • Súčasne podporil lekárov a hovorí, že čelí najhoršej kríze v cestovateľskom ruchu
BeFunky-collage
Youtube
  • Ľuboš Fellner sa verejne ospravedlnil za svoje predošlé vyjadrenia a povedal, že svoje videá tak nemyslel
  • Súčasne podporil lekárov a hovorí, že čelí najhoršej kríze v cestovateľskom ruchu

Po vypuknutí koronavírusu sa šéf slovenskej cestovnej kancelárie Bubo rozhodol zdieľať svoje skúsenosti a pocity na Youtube. Za svoje videá zožal mediálnu kritiku, pretože v kontexte jeho videí bolo zjavné, že nabáda na cestovanie a celú situáciu sa snaží zľahčiť.

V jednom z videí dokonca rozdelil Slovákov medzi chudobných a bohatých, kde vysvetlil, že on ponúka svoje služby práve tým bohatým. „Keď príde teplo, koronavírus zmizne. Cestujte a nedajte sa zdeptať,“ hovoril v predošlých videách.

Šéf Bubo ďalej hovoril o tom, aby ľudia odscestovali na juh, do teplých krajín, pretože tam sa darí vírusu najmenej.

Čítaj viac TU >> Ľuboš Fellner: Na Slovensku bude v marci kvôli koronavírusu veľa mŕtvych. Choďte radšej na dovolenku

„Koronavírus neznáša teplo. To, čo vy milujete, on neznáša,“ hovorí Fellner. „Je to rada, ktorú vám politici dať nemôžu,“ dodáva. Súčasne hovorí, že jeho nápady sú pre elitu. Tú politici chudobným poradiť nemôžu, ale on to elite ponúknuť môže, zneli jeho vyjadrenia.

Situáciu som podcenil, ospravedlňujem sa

Po niekoľkých dňoch, keď boli videá stiahnuté z Youtube, nakrútil Luboš Fellner ďalšie, pravdepodobne posledné video, v ktorom sa všetkým ospravedlňuje a hovorí, že odstupuje z mediálneho priestoru. Zároveň priznáva, že situáciu okolo koronavírusu podcenil a nemyslel si, že sa to celé vyvinie takto.

„Prežil som tsunami, rôzne epidémie, vtáčie alebo prasacie chrípky. Vždy to prebiehalo rovnako, nastala mediálna panika a klienti nám volali, aby sme zrušili všetky cesty a nakoniec sa nič neudialo,“ priznáva ťažké situácie v Bubo Fellner.

Ako ďalej priznáva, v domnení, že koronavírus skončí len mediálnou panikou, zľahčil situáciu. Na druhej strane však hovorí, že nie je jediný na svete. „Mýlili sme sa všetci a ja so to vyjadril najprudšie, spravil som chybu a musím niesť konzekvencie,“ hovorí.

Fellner potvrdil, že odstupuje z mediálneho priestoru a mali by ho zastúpiť jeho skúsení pracovníci. „Verím, že budú oveľa rozumnejší, ako ja,“ myslí si Fellner.

Ku koncu vieda šéf cestovky opisuje, ako čelí najťažšej kríze v cestovnom ruchu a že situácia je veľmi vážna. Fellner podporil lekárov a povedal, že po kríze si zaslúžia poriadny oddych.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech