Ľudia rozhodli, ktoré ostrovy sveta sú najkrajšie. Niektoré z nich máme na skok a sú ako stvorené na letnú dovolenku

  • Šesťstotisíc ľudí vyberalo najkrajšie ostrovy z celého sveta
  • Jedna európska krajina bezkonkurenčne porazila všetky ostatné
  • Šesťstotisíc ľudí vyberalo najkrajšie ostrovy z celého sveta
  • Jedna európska krajina bezkonkurenčne porazila všetky ostatné

Grécko je obľúbenou dovolenkovou destináciou ľudí z celého sveta a nemôžeme poprieť, že aj Slovákov. Ľudí láka bohatá história, azúrové more a mnoho ďalšieho. My máme tento letný raj len na skok, lietadlom sa do rôznych častí Grécka dostaneme zo Slovenska, aj okolitých štátov.

V ankete Reader’s choice awards až šesťstotisíc ľudí vyberalo najkrajšie ostrovy z celého sveta, v Európe vyhralo jednoznačne práve Grécko. Na niektorých si už možno bol, niektoré asi nepoznáš a pozrieme sa aj tie najkrajšie z ostatných častí sveta. Inšpiruj sa a odleť za nádhernou exotikou.

Ostrov Folegandros, Grécko

Začnime doma, v Európe. Každý z nás určite pozná biele uličky mesta Santorini. Biele domčeky, krásne, vydláždené ulice, no negatívom sú obrovské davy ľudí. Len o šesťdesiat kilometrov ďalej sa nachádza ostrov Folegandros, ktorý v Reader’s choice awards vyhral ocenenie za najkrajší ostrov v Európe a ponúka na prvý pohľad to, čo Santorini, len bez otravného množstva turistov.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Folegandros Island (@folegandros_island)

Ostrov s charakteristickými bielymi domčekmi obklopuje Egejské more a neobýva ho dokopy ani tisíc ľudí. Nájdeš na ňom nedotknutú históriu Grécka, nádherné pláže a môžeš sa vydať aj na prechádzku po vysokých kamenných múroch nad hlbokým morom. Na ostrove sú tri dedinky, Karavostasti, kde sa nachádza aj prístav, kam prídeš, Chora a Ano Meriá. Vo všetkých sa začali domáci zameriavať na turistov a na ostrove nájdeš množstvo autentických reštaurácií a hotelov.

Dostaneš sa tam z mesta Piraeus, ktoré je blízko Atén, odkiaľ budeš ďalej pokračovať trajektom. Tie z prístavu odchádzajú len trikrát týždenne a cesta trvá približne deväť hodín. Na ostrove ťa už žiadne dlhé cesty nečakajú. Všade prejdeš peši a autá sú dokonca zakázané.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Folegandros Island (@folegandros_island)

Zakhyntos, Grécko

Zakynthos nepochybne patrí medzi najznámejšie ostrovy Grécka, v Reader’s choice awards vyhráva cenu za druhý najkrajší ostrov Európy. Nemáme sa čomu čudovať, je skutočne nádherný.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Folegandros, Greeka, Greeka, Expert Africa, Britannica, Tasmiania Expeditions, New York Times, St,. Barth, Reflex, Unesco, Nova Scotia, CN Traveler

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK