Ľudská krutosť nemá hraníc. Na Bazoši sa objavil inzerát, v ktorom sa predávajú mačacie kožušiny

  • Mnoho ľudí považujú domáce zvieratká za najlepších priateľov, iní ich stále vnímajú ako veci, nie živé tvory.
nbb
bazos.sk, unsplash.com
  • Mnoho ľudí považujú domáce zvieratká za najlepších priateľov, iní ich stále vnímajú ako veci, nie živé tvory.

Sloboda zvierat uverejnila na svojom facebookovom profile oznam, v ktorom sa píše, že na linku krutosti prišiel podnet. Na slovenských nákupno-predajných stránkach natrafíte takmer na čokoľvek, no ani v najhoršom sne by sme však nečakali, že sa prostredníctvom nich niekto pokúsi predávať pravé mačacie kožuchy.

Inzerát sa objavil konkrétne na stránke Bazoš ešte 24. septembra a napriek tomu, že tam neostal dlho, ľudia na neho stihli zareagovať. Predajca z Trenčína sa za cenu 10 eur pokúšal predať mačacie kožuchy s nasledovným popisom: „Predám vypracované pravé kožušiny z mačky. Kože sú nepoužívané, nové. Cena 10 eur za kus. Viac info mailom, alebo telefonicky.“

Na Linku proti krutosti sme dostali podnet, že Bazoš sprostredkúva predaj mačacích kožušín!

Inzerát medzičasom stiahli….

Posted by Sloboda zvierat on Saturday, October 7, 2017

Predaj vrátane vývozu a dovozu mačacích a psích kožušín, ale aj produktov obsahujúcich mačacie a psie kožušiny, je v Európskej únii zakázaný od roku 2008. Ak teda na podobný inzerát natrafíte, odporúča sa oznámiť to polícii.

Na inzerenta sa na facebooku spustila vlna kritiky. Mnohí ľudia nerozumejú, prečo by chcel mať niekto toto doma a čo predajcu k tomuto skutku viedlo. Celú vec považujú za zlý vtip. Keďže predajca uverejnil telefonický kontakt, niektorí ľudia mu neváhali zavolať. Údajne neponúkal len kožušiny mačiek, ale aj psov, a to dokonca vo viacerých odtieňoch. Ak by toto všetko nestačilo, kožušiny zvierat boli na stránke uverejnené pod sekciou „nábytok“ a predajca inzerát uverejnil aj na Facebooku. Sloboda zvierat užívateľov Facebooku nabáda, aby inzerenta nahlásili na polícii, aby sa situácia čím skôr začala prešetrovať.

Zrejme netreba veľkú predstavivosť, aby sme si domysleli, ako sa predajca k zvieracím kožuchom dostal. Dokážete si predstaviť, že by ste niečo takéto mali vo svojej domácnosti, alebo to videli u svojich známych?

zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech