Ľudstvo je v šoku, žena mala naraz porodiť 10 detí. Tehotná bola 7 mesiacov

  • Pravdepodobne vidíš nový svetový rekord
  • Musíme si však počkať na to, či sa informácie potvrdia
tehotensky test
Ilustračný obrázok, Pexels/Cottonbro
  • Pravdepodobne vidíš nový svetový rekord
  • Musíme si však počkať na to, či sa informácie potvrdia

Prednedávnom sa svetom šírili informácie o novom rekorde, ktorým bol pôrod 9 detí. Aktuálne však žena z Afriky uvádza, že spomínaný rekord pokorila. Mala vraj porodiť 10 detí.

7 mesiacov a 7 dní

Juhoafričanka tvrdí, že na svet v jeden deň priviedla 7 chlapcov a 3 dievčatá. Ak túto informáciu potvrdia aj lekári, rebríček svetových rekordov sa bude skutočne prepisovať. Juhoafrická vláda však vyhlásila, že zatiaľ neeviduje nijaké záznamy.

Mzwandile Masina, starosta obce Ekurhuleni, kde sa údajne manželia zdržiavajú, tiež uviedol, že sa bez úspechu pokúša zistiť, kde sa rodina nachádza. Otec detí, Tebogo Tsotetsi, ktorý je v súčasnosti nezamestnaný, novinárom o narodení potomkov povedal v pondelok neskoro večer.

Dodať mal, že ním lomcujú emócie a je skutočne šťastný. Portál Daily Mail uvádza, že overenie pôrodu sa im nepodarilo, nakoľko manželia neuviedli názov nemocnice, v ktorej ku nemu malo dôjsť. Tsotetsi však v pondelok večer v rozhovore pre denník Pretoria News uviedol: „Je to sedem chlapcov a tri dievčatá. Manželka bola tehotná sedem mesiacov a sedem dní.“

Po mesiaci opäť?

Africa News tiež objasňujú, že Gosiame Thamara Sithole so svojím manželom očakávali príchod 8 detí. Podľa ich slov si ďalšie dve lekári nevšimli a objavili ich až pri samotnom pôrode. Žena mala pre miestne médiá uviesť, že bola z celého tehotenstva šokovaná.

Zvládla 27 pôrodov a na svet priviedla 69 detí. Valentina Vasiľjeva je dodnes považovaná za rekordérku v plodnosti

Dodáva tiež, že aj jeho samotný priebeh bol veľmi náročným. Ak sú informácie o pôrode 10 detí pravdivými, manželia budú mať čo robiť. Doma ich totiž čakajú šesťročné dvojčatá. My zatiaľ budeme čakať, či sa správy skutočne potvrdia a knihu rekordov budeme opäť prepisovať.

zdroj: flickr/ReSurge International

Naposledy tak tomu bolo v máji, kedy malajská žena v Maroku porodila 9 detí. Tým prekonala rekord Američanky, ktorá v roku 2009 porodila osem detí.

Zdroje: Daily Mail, africa news

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech