Lukáš nevyhral, lebo bol počas lotérie v práci: Stálo ma to 300-tisíc a psychiku. Ešte som poriadne nespal, neviem jesť (ROZHOVOR)

  • Moment, kedy pochopil, čo sa deje, ho neustále máta a prehráva sa mu pred očami
  • „Sú ľudia, ktorým môže zvoniť telefón, keď budú hasiť požiare alebo operovať človeka,“ tvrdí Lukáš
Očkovacia lotéria
Reprefoto/Screenshot/RTVS
  • Moment, kedy pochopil, čo sa deje, ho neustále máta a prehráva sa mu pred očami
  • „Sú ľudia, ktorým môže zvoniť telefón, keď budú hasiť požiare alebo operovať človeka,“ tvrdí Lukáš

Prvý diel očkovacej lotérie bol odvysielaný v nedeľu, stále však neutíchli všetky emócie, ktoré nový program podporovaný ministrom financií Igorom Matovičom vyvolal. Show sa z pohľadu bežného diváka, ktorému telefón nezazvonil a nič nevyhral, skončila ako obrovské fiasko.

Pohľad človeka, ktorému pomedzi prsty ušli nemalé peniaze, je však úplne iný. Lukáš pravidlá súťaže toleruje, no moment, keď pochopil, že práve prichádza o tristotisíc eur, ho máta a neustále sa mu prehráva pred očami.

Lukášovi z relácie RTVS volali ako štvrtému, po dvoch neúspešných pokusoch, hral preto o tristotisíc eur. Telefón zodvihol načas a moderátori sa ho začali radostne vypytovať, či sa naozaj dovolali tomu Lukášovi z Košíc, z Juhu, ktorému chceli. Neskôr sa predstavili a hneď žiadali, aby povedal heslo, ktoré bolo kľúčom k výhre.

Zatiaľ čo na tisíckach slovenských obrazoviek svietil nápis „Sloboda“, Lukáš ho nevidel. Bol v práci a nebol pri televízore, čo im hneď aj povedal. Nastalo ticho. Moderátori ho po pár sekundách nabádali, aby nejaké slová aspoň skúsil. Lukáš si typol heslo „Očkovanie“, ktoré nevyšlo a k peniazom sa preto nedostal.

Zatiaľ čo Matej z Ružindola, ktorý prišiel o 100 tisíc eur, vedel v situácii nájsť aj kúsok humoru, Lukáša to skutočne zasiahlo. Tvrdí, že ho bude tento moment prenasledovať do konca jeho života. Lukáša sme oslovili, opýtali sme sa ho na odvrátenú stránku lotérie, ktorá nemyslí na psychiku tých, ktorí „vyhrajú“.

Zaregistroval si sa do očkovacej lotérie?

Aj napriek tomu, že Lukáša blízki upokojujú s tým, že sa vlastne nič nestalo, pretože nemá peniaze, ktoré nemal ani bez súťaže, nie je to tak. Napríklad Vedátor na sociálnej sieti vysvetľuje, prečo môže byť očkovacia lotéria silným psychickým zásahom pre ľudí, ktorí dopadnú podobne, ako Lukáš.

Vysvetľuje, že realita, ktorú žijeme, je pre každého z nás iná, pretože na ňu vplýva veľa faktorov, ako napríklad aj očakávania. „Vieme, že to tak je, je to overené na neurologickej úrovni,“ tvrdí.

Ak poviete človeku, že vyhral tisíc eur, poteší sa. Ak mu však poviete, že síce vyhral tisíc eur, ale mohol aj stotisíc, bude sa cítiť, akoby 99 000 eur stratil. Ak by sa mala na základe vedeckých poznatkov spraviť cynická lotéria, v ktorej by sa väčšina víťazov cítila porazená, nevyzerala by asi úplne inak, než tá očkovacia,“ domnieva sa Vedátor.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Vedátor

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá