Lotéria bol jeden trápny moment za druhým, bola bolesť to pozerať. Očkovacia dráma už nemôže byť horšia (ZHRNUTIE)

  • Prvá časť očkovacej lotérie nedopadla podľa predstáv verejnosti
  • Bude potrebné zmeniť hlavný bod relácie
  • Z celovečerného programu sa mohla tešiť len jedna zaočkovaná osoba
Byť zdravý je výhra
Byť zdravý je výhra, RTVS/Byť zdravý je výhra
  • Prvá časť očkovacej lotérie nedopadla podľa predstáv verejnosti
  • Bude potrebné zmeniť hlavný bod relácie
  • Z celovečerného programu sa mohla tešiť len jedna zaočkovaná osoba

Dlho očakávaná relácia Byť zdravý je výhra má za sebou svoju prvú časť. Ako napísal expremiér Igor Matovič na svojej sociálnej sieti: „Ufff … DRÁMA hneď na prvýkrát.“ Dramaticky sa to skončilo nielen pre štyroch vyžrebovaných, ktorí si, žiaľ, výhru 100 000 eur neodniesli, ale aj pre celú očkovaciu kampaň.

Príchod dvoch moderátorov, Very Wisterovej a Marcela Forgáča, sľuboval slušný výsledok, panovala príjemná atmosféra. Nikto nevedel, čo od takéhoto typu relácie a súťaže očakávať, avšak to, že sa z toho stane plnohodnotný večerný program, to zrejme nečakal nikto, ani samotní organizátori.

Vera Wisterová na úvod poďakovala všetkým, ktorí sa nechali zaočkovať a poďakovala tým, ktorí sa zaregistrovali do očkovacej lotérie. Spomenula aj to, na akej webovej stránke sa do tejto prémie môžu zaočkovaní ľudia registrovať. Webová stránka v celom znení sa zobrazila aj na obrazovke v štúdiu.

Marcel Forgáč doplnil svoju moderátorskú kolegyňu so slovami: „Je to veľmi jednoduché, až detsky triviálne, nezaberie to veľa času, takže registrujte sa a vyhrávajte.“

To značí, že pointa očkovacej kampane a motivácia, aby sa do očkovania vôbec ostatní prihlasovali, nie je vytratená len na stránke samotnej, kde chýba akýkoľvek odkaz, ktorým by sa mohli občania prelinkovať na registráciu na očkovanie, ale vytratila sa aj z tejto relácie.

zdroj: RTVS/Byť zdravý je výhra

Verili, že dnes odovzdajú piatim ľuďom 100 000 eur

Relácia sa v prvých minútach niesla v číslach. Moderátori predstavili štatistiku, koľko ľudí sa nechalo zaočkovať v poslednom týždni prvou dávkou vakcíny, neskôr ukázali mapu zaočkovanosti podľa okresov, zhodnotili, ktorý okres je na tom najlepšie, ktorý najhoršie a spomedzi všetkého vytiahli aj to, ktorá slovenská obec má najvyššie percento zaočkovanosti a ktorá najmenej.

Štatistické okienko ukončili číslom, ktoré ukazovalo, koľko ľudí sa musí ešte dať zaočkovať, aby sme dosiahli kolektívnu imunitu.

Prvým hosťom bol Peter Bič, ktorý so svojou kapelou hudobne sprevádzal celý napätý, pre niektorých traumatický, večer. Moderátori následne ukázali na osudie, v ktorom sa nachádzalo 616 424 lístkov s menami a telefónnymi číslami zaregistrovaných ľudí.

Heslo na obrazovke robilo problém

Peter Bič vylosoval prvú a zároveň jedinú výherkyňu, ktorou bola Lýdia z Nižnej Sitnice. Následne nastalo pár minút overovania osoby, čo znamenalo, že notársky tím zisťoval, či je osoba skutočne zaočkovaná. Hneď na to má vyžrebovaná osoba 20 sekúnd, aby zdvihla telefón. Lýdia, našťastie, telefón zodvihla a vedela presne, aké podmienky musí splniť.

Čo bolo však stresujúce nielen pre Lýdiu, ale aj pre diváka samotného, bol fakt, že moderátori nejakým spôsobom zabudli výherkyni oznámiť, kde sa bude nachádzať heslo, ktoré má nahlas povedať.

Marcel Forgáč sa Lýdie opýtal: „Aké je heslo?“ Keďže bola výherkyňa pripravená a vystresovaná zároveň, do sekundy odpovedala „Byť zdravý je výhra“. Vera až po tejto chvíli upozornila, kde sa bude heslo, ktoré potrebujú počuť, nachádzať. Lýdia však zareagovala veľmi pohotovo a heslo okamžite povedala.

„Zvládneme to.“ Tak znelo heslo prvej výherkyne, ktorá to skutočne ako jediná zvládla. Do Nižnej Sitnice teda pocestuje 101 000 eur.

Po prvom žrebovaní zaznela pieseň od kapely Peter Bič Project a následne moderátori privítali zlatú olympioničku Zuzanu Rehák Štefečekovú. Než sa naša zlatá Zuzana pustila do žrebovania, na obrazovkách sa objavil príbeh z obce Limbach, v ktorej žije Lenka Straková, zakladateľka OZ Skutočné obete.

Skutočné obete je podporná skupina pre pozostalých, v ktorej sa snažia o to, aby si spoločnosť konečne uvedomila, že ich blízki zosnulí na COVID-19 nie sú len čísla v dennej štatistike.

Za oslovenie práve tohto združenia si relácia zaslúži skutočný palec hore.

zdroj: RTVS/ Byť zdravý je výhra

Faux pas sa začalo už v dvadsiatej minúte

Keď Lenka dorozprávala svoj príbeh, Zuzana Rehák Štefečeková sa pustila do žrebovania. Vyžrebovala prvého nešťastníka, ktorý, zrejme, kvôli moderátorom nevedel s kým telefonuje, prečo telefonuje a o čo sa jedná.

Celé faux pas sa udialo behom poslednej sekundy, kedy sa moderátori začali tešiť jasotom z toho, že Matej, skoro výherca, telefón zdvihol. Kým sa dohodli, ako budú pokračovať, Matej telefonát zrušil.

Pokračovanie relácie bolo čím ďalej tým horšie. Jediné, čo relácii dodávalo istý pocit, že sa jedná o záchranu ľudských životov práve očkovaním, boli príbehy ľudí, ktorí mali možnosť medzi žrebovaniami rozpovedať svoj príbeh.

Peter Marcin sa pomedzi propagáciu svojej relácie Neskoro večer s Petrom Marcinom stihol čudovať tomu, že nasledujúci vyžrebovaný bude hrať až o 200 000 eur. Vyžreboval Jakuba z Rakovnice, ktorý telefón vôbec nezdvihol. To bol však stále ten lepší prípad, ako nezískať 100 000 eur.

Ďalšieho súťažiaceho, ktorý kvôli dvom predchádzajúcim hral až o 300 000 eur, prišiel vyžrebovať Ján Galovič, činoherný herec. Z osudia vyžreboval Lukáša z Košíc, ktorý nebol pri televízii, a tým pádom nevidel heslo, ktoré sa na obrazovke nachádzalo. Prísť o 300 000 eur môže byť naozaj trauma na celý život.

Čerešnička na záver

Vierka Mrázová, riaditeľka útulku pre ľudí bez domova v Handlovej prišla vyžrebovať posledného súťažiaceho, ktorý by si mohol odniesť až 400 000 eur. Vyžrebovaná Zuzana si však odniesla jedine celoživotný smútok a depresiu. Oneskorenie prenosu cez internet dokáže zničiť človeka behom 20 sekúnd.

Jeden víťaz, štyria porazení. Ale, samozrejme, ak je s týmto prevedením a nápadom spokojný minister financií SR Igor Matovič, ktorý drží palce šťastlivcovi, ktorý si budúcu nedeľu možno odnesie pol milióna eur, sú určite šťastní všetci, ktorí včera prišli o tých 400 000 eur. Dráma splnená.

Zdroje: RTVS, Facebook, Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá