Matovičova lotéria odštartovala. Viac výhercov sklamala, ako potešila

  • Práve sa skončila prvá časť zo série žrebovania o očkovaciu prémiu
  • Z piatich vyžrebovaných vyhral 100-tisíc len jeden
  • Relácia trvala takmer hodinu
Igor Matovič
Facebook/Igor Matovič
  • Práve sa skončila prvá časť zo série žrebovania o očkovaciu prémiu
  • Z piatich vyžrebovaných vyhral 100-tisíc len jeden
  • Relácia trvala takmer hodinu

Prvé dlhoočakávané žrebovanie je za nami. Peniaze zo štátnej kasy počas najbližších dvanástich týždňov poputujú do rúk ľudí, ktorí sa nechali zaočkovať a zároveň sa prihlásili do žrebovania. Prilepšiť si môžu o pekné peniaze. Očkovacia lotéria však ešte pred spustením čelila aj kritike. Niektorým sa nepáči samotná myšlienka odmeňovania za očkovanie, iní majú problém s faktom, že nie je možné preveriť, či vlastne vidina peňazí niekoho motivovala.

Žrebovanie prebieha na RTVS. Tam dnes o pol deviatej večer začala nová relácia s názvom Byť zdravý je výhra. Celú dnešnú časť zo série žrebovania o očkovaciu prémiu sprevádzajú a moderujú Vera Wisterová a Marcel Forgáč. Ako už bolo vopred povedané, v každej časti budú prítomné známe tváre či hudobné skupiny.

Dnešnou hudobnou skupinou bol napríklad Peter Bič Project.

Všetci víťazi výhier z elektronického aj televízneho žrebovania budú uvedení na internetovej stránke Byť zdravý je výhra. Nevyhrávajú tak len ľudia, ktorí boli v živom vysielaní. Menšie sumy sú žrebované elektronicky.

Žrebovanie bude prebiehať každý deň

Okrem dnešného žrebovania budú v prvom týždni, to je od 15. do 20. augusta vyžrebované sumy 1 000, 10 000 a 100 000 eur. Základná výhra, čo je 1 000 eur, bude vyžrebovaná počas tohto týždňa 100-krát, teda pre sto ľudí. Štandardná výhra, ktorá predstavuje 10 000 eur bude vyžrebovaná 25-krát. A piati z výhercov môžu získať najvyššiu prémiovú výhru – 100 000 eur. 

Ako uvádza Ministerstvo financií SR„v priebehu pracovných dní bude zároveň pravidelne prebiehať elektronické žrebovanie, kde len počas nasledujúceho týždňa (15.8. – 20.8.) vyhrá až 10-tisíc ľudí dokopy 1 milión eur. Toto žrebovanie nie je viazané na vysielanie RTVS a mená výhercov budú zverejnené na našich webových stránkach. V tomto prípade zodpovedanie hesla nie je potrebné, vyžrebovaný získa výhru, po overení údajov, automaticky.“

Očkovaciu lotériu má pod svojou záštitou Ministerstvo financií SR na čele s Igorom Matovičom, ktorý sa snaží ľudí očkovacou prémiou motivovať. Dokopy sa podľa ministra rozdelí 110 000 cien behom 12 týždňov. Dodal, že všetky ceny dokopy dosiahnu hodnotu približne 21 miliónov eur.

Samotné žrebovanie a štatistiky

Na úvod relácia oboznámila divákov so štatistikou zaočkovanosti na Slovensku. Za minulý týždeň sa prvou dávkou dalo zaočkovať 25 875 občanov.

Ďalej oboznámili, ktoré časti Slovenska sú na tom najlepšie, ktoré najhoršie. Najlepšia situácia je na západe, okresy Pezinok, Senec a Bratislava. Najzaočkovanejšia obec je dedina menom Legnava, no za to medzi najhoršie okresy patria Poltár, Revúca a Gelnica. Dedina Sása má najmenej zaočkovaných.

Na dosiahnutie kolektívnej imunity potrebujeme, aby sa zaočkovalo ešte 986 005 ľudí.

„616 424 lístkov sa nachádza v osudí, 5 z nich vyžrebujeme, piatich z vás vybereime, verím, že piatim z vás odovzdáme po 100 000 eur,“ povedala moderátorka.

zdroj: RTVS/Byť zdravý je výhra

Prví výhercovia

Po premiešaní osudia vybral Peter Bič jeden z lístkov, na ktorom sú napísané telefónne čísla a meno osoby.

1 000 eur vyhrala Lýdia z Nižnej Sitnice, z okresu Humenné. Ako vlastne žrebovanie vyzerá? Ak notárky tím vyhodnotí, že je osoba skutočne zaočkovaná, má 20 sekúnd na to, aby zdvihla telefón a povedala heslo, ktoré sa nachádza na obrazovke. Prvé heslo bolo „Zvládneme to“. Lýdia stihla všetko podľa pravidiel, a tak vyhrala k svojej tisícke ďalších 100 000 eur.

Ďalším hosťom bola Zuzana Rehák Štefečeková, olympijská víťazka v trape žien, pre Slovensko získala zlatú medailu.

Druhého výhercu vyžrebovala práve olympijská výherkyňa Zuzana Rehák Štefečeková. A výhercom sa stal Matej z Ružindola. Matej zdvihol telefón v poslednej sekunde, avšak keď sa v štúdiu začali moderátori radiť s notárskym štábom či zdvihol načas, Matej telefón zrušil. 1 000 eur sa mu však na konto pripísalo.

Pomedzi žrebovanie výhercov relácia púšťa dokrútky, v ktorých ľudia hovoria svoje vlastné zážitky a príbehy o tom, ako prežívali Covid, čo to v nich zanechalo.

Ďalším hosťom bol Peter Marcin, ktorý žreboval tretieho výhercu. Kvôli Matejovi, ktorý telefón nestihol zdvihnúť hral ďalší vyžrebovaný o 200 000 eur. Vyžrebovaný bol Jakub z Rakovnice, žiaľ, telefón do 20 sekúnd nezdvihol. Rovnako tak neurobil ani človek, ktorý bol vyžrebovaný ako štvrtý. Jeho meno z osudia vyžreboval Ján Gallovič. Ten tak prišiel o 300 000 eur.

Posledným hosťom bola Vierka Mrázová, ktorá žrebovala výhercu a ten hral až o 400 000 eur. Vyžrebovaná bola Zuzana z Prešova a telefón zdvihla síce veľmi rýchlo, avšak heslo „zdravé Slovensko“ nestihla povedať do 20 sekúnd. Ako povedali moderátori, výhra 400 000 eur sa posúva do ďalšieho žrebovacieho dňa. Ten bude presne o týždeň.

K dnešnému žrebovaniu sa vyjadril aj expremiér Igor Matovič. Zverejnil status na Facebooku, kde napísal, že načakal také napätie, aké nastalo.

Uff … DRÁMA hneď na prvýkrát✅300 tisíc v lufte … “nepozerám telku”400 tisíc v lufte … “mám pomalý internet”… nuž, tým pádom prvý šťastlivec budúcu nedeľu hrá rovno o 500 tisíc evri,))

Posted by Igor Matovic on Sunday, August 15, 2021

Zdroje: Byť zdravý je výhra, Facebook

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie