Luxus našich regiónov: Toto sú najdrahšie nehnuteľnosti, ktoré si aktuálne môžeš kúpiť na Slovensku

  • Poď si dnes s nami trošku zasnívať o novom bývaní
  • Nepôjde o žiadnu garsónku na periférii mesta, ale tie najkrajšie a hlavne najdrahšie nehnuteľnosti v ponuke
  • Bratislavu sme tentokrát vynechali a pomyselne navštívili celé Slovensko
collage
Nehnuteľnosti.sk/ RK SPIRIT, Luxury Residence
  • Poď si dnes s nami trošku zasnívať o novom bývaní
  • Nepôjde o žiadnu garsónku na periférii mesta, ale tie najkrajšie a hlavne najdrahšie nehnuteľnosti v ponuke
  • Bratislavu sme tentokrát vynechali a pomyselne navštívili celé Slovensko

Banskobystrický kraj

Najdrahšou nehnuteľnosťou v srdci Slovenska je podľa portálu Nehnuteľnosti.sk úplne nový zrub v lokalite Donovalley, na ktorého cenovke svieti suma 2 milióny eur bez DHP, čo znamená, že cena za meter štvorcový je vyššia než 2 200 eur. Ekologická drevostavba má tri podlažia, ohromnú rozlohu bezmála 890 metrov štvorcových, a to na pozemku veľkom takmer 10 árov.

Interiér navrhnutý v súčasnom modernom štýle okrem prírodných materiálov ako drevo a kameň o dopĺňa aj sklo, betón a trendy machové steny. Prvé podlažie tvorí spoločenská zóna, na poschodí je to niekoľko spálni, pričom tá hlavná má vlastný šatník aj kúpeľňu. Prízemie zase zahŕňa lyžiareň, luxusnú vinotéku, wellnes s bazénom, fínskou a parnou saunou a nechýba ani garáž pre tri autá.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: Nehnuteľnosti.sk/ Luxury Residence s.r.o.

Košický kraj

V našom filtri sme zaškrtli kolonku rodinné domy a byty, a preto nás nehnuteľnosti ako multifunkčné komplexy a administratívne budovy veľmi nezaujímajú. V Košickom kraji je medzi top 3 najdrahšími priestranná rodinná vila na severe Košíc, Hurbanova vila za 1,3 milióna eur. Ak si pod pojmom vila predstavíš niečo honosné, táto nehnuteľnosť na východe našej krajiny presne tak pôsobí. Použité sú ťažšie materiály, z času na čas ozdoby a vzory. Na ploche takmer 600 metrov štvorcových sa nachádza niekoľko spální, veľká spoločenská zóna, nechýba sauna, solárium a ani krytý bazén s prístupom do záhrady. Tak čo? Vedel by si si tu predstaviť kraľovať?

Nitriansky kraj

Kraj pod Zoborom sa môže pochváliť luxusnou nehnuteľnosťou, na ktorej pozemku bolo kedysi dokonca golfové ihrisko. S cenovkou, na ktorej svieti milión a viac eur sa tu pri rodinných domoch ponúkaných na Nehnuteľnosti.sk, nestretneš. Po dvoch veľkých areáloch je na treťom mieste najdrahších realít vila, no aj tu realitná kancelária uvádza: „vhodné ako rodinné sídlo, alebo aj pre prestížnu firmu ako rekreačno-prezentačné sídlo s celoročným ubytovaním pre top managerov, alebo firemných partnerov.“ K niekoľkým budovám na pozemku väčšom než 2800 metrov štvorcových navyše patria aj okrasné záhrady, altánky, basketbalový kôš s ihriskom, trampolína, lavičky, fontány, skleník či voliéra pre psa. A čo tak celoročný vyhrievaný bazén alebo pracovný ateliér? To všetko za cenu 880-tisíc eur.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: Nehnuteľnosti.sk/HOFFMANN REAL, s.r.o.

Trenčiansky kraj

Aj Trenčiansky kraj má svoje super luxusné sídlo, ktoré aktuálne hľadá nového majiteľa. Je ním opäť rodinná vila, hneď pod lesoparkom Brezina. Realitná kancelária opísala svoju ponuku ako ideálnu voľbu pre náročného klienta. V inzeráte sa píše: „Súčasťou vily je interiérový osobný výťah, bazén, súkromný wellness, kozub s uzatvoreným ohniskom, zimná záhrada, garáž s 3 bránami na elektrické diaľkové ovládanie s kapacitou pre 5 áut, rozľahlá terasa s vonkajším krbom, dva balkóny a podzemná vínna pivnica.“ Čo viac si priať? Stačí mať na účte 890-tisíc eur.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: Nehnuteľnosti.sk/RADO Reality Trenčín s.r.o.

Prešovský kraj

Aj keď hlavnú úlohu pri ponuke nehnuteľností v Prešovskom kraji zohrávajú zabehnuté penzióny, to svoje si tu nájde okrem podnikateľa nájde aj rodina s deťmi. Pri rodinnej vilke v Starom Smokovci na cenovke svieti 1,29 milióna eur. Niet sa čo čudovať. Má 4 podlažia a nachádza sa v malebnej obci v srdci našich veľhôr. Okrem toho, že ponúka krásny výhľad na okolie, má taktiež vírivku, saunu, posilňovňu, herňu. A 700 metrov štvorcových priestoru nikdy nie je málo, všakže?

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: Nehnuteľnosti.sk/RE/MAX Happy

Trnavský kraj

Ak ti nevadí historický štýl (tzv. sedliacky barok), najdrahšia nehnuteľnosť Trnavského kraja bude podľa tvojho gusta. Čilistovská kúria v Šamoríne je novopostavenou trojgeneračnou rodinnou vilou so všetkým, čo človek potrebuje. 11 miestností, z toho 3 kuchyne, wellness s bazénom a saunami, garáž pre dve autá, vonkajší parking pre ďalšie štyri autá, samostatný byt, hosťovský trakt a k tomu všetko zariadenie je v cene 1,35 milióna eur. A ďalšie bonusy, ktoré určite zaujmú? Unikátna lokalita, pozemok o rozlohe 2000 metrov štvorcových a napríklad aj zimná záhrada.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: Nehnuteľnosti.sk/KVALITNÉ NEHNUTEĽNOSTI s.r.o.

Žilinský kraj

Vedel si o tom, že Žilinský kraj je ten, ktorý je turistami najnavštevovanejší? Najdrahšou nehnuteľnosťou na našom známom inzertnom portáli je obrovský ranč s rozlohou 61-tisíc metrov štvorcových v okrese Martin, konkrétne v Košťanoch nad Turcom. Za 1,1 milióna eur však nový majiteľ okrem dokonale pripraveného zariadenie pre chov koní (jazdiareň, dva prístrešky a deväť boxov pre kone) získa aj rodinnú vilu – dvojpodlažný dom, ktorý realitná kancelária označila ako vhodnú voľbu na rekreačné aj celoročné bývanie.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: Nehnuteľnosti.sk/RK SPIRIT, s.r.o.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech