Luxusný dom zo známeho seriálu je na predaj. Nový vlastník zaň zaplatí 23,5 millióna

  • Ak si milovníkom seriálu Westworld, priestory nehnuteľnosti Crescent Home ti budú pravdepodobne povedomé
  • Dom sa aktuálne predáva za astronomickú sumu
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Compass
  • Ak si milovníkom seriálu Westworld, priestory nehnuteľnosti Crescent Home ti budú pravdepodobne povedomé
  • Dom sa aktuálne predáva za astronomickú sumu

Výhľad na oceán, bazén v tvare polmesiaca aj unikátne umelecké diela. Všetkým spomenutým sa pýši Crescent Home, ktorý sa nachádza na pobreží oceánu v prímorskej dedine v okrese San Diega. Nehnuteľnosť je aktuálne na predaj 23,5 milióna dolárov.

Pôvodní majitelia ho využívali ako letné sídlo

Rezidencia sa objavila aj v tretej sérii seriálu HBO „Westworld“ pričom jej interiér tvoria z veľkej časti materiály ako sklo, oceľ a betón.

„Tento dom pôsobí, akoby bol hore nohami, so všetkými hlavnými izbami umiestnenými na najvyššom poschodí,“ cituje slová architekta Mansion Global. Hostia si hneď po príchode všimnú najmä ikonický bazén v tvare polmesiaca, ktorý je ovinutý okolo okrúhlej terasy.

Portál Tech Stations uvádza, že výstavba domu trvala tri roky a dokončená bolo v roku 2003. Pôvodne bol postavený pre Buda Fischera, developera San Diego’s Gaslamp Quarter.

Aktuálne podľa Mansionglobal dom predávajú súčasní majitelia Eileen Quinn a Lance Williams, ktorí ho kúpili v roku 2016 za 11,1 milióna dolárov. Tí ho podľa The Wall Street Journal využívali ako dovolenkové sídlo, pričom žijú predovšetkým na Floride.

Väčšina domov má k dispozícii len jednu alebo dve izby, z ktorých sa majiteľovi naskytne pekný výhľad na okolie. Tento dom je výnimočný tým, že takmer na každom jednom mieste, na ktorom sedíte, máte pred sebou krásny výhľad,“ hovorí Eileen Quinn.

Výhľad umožňujú najmä vysoké okná ťahané od podlahy až po strop či množstvo terás umiestnených po obvode domu.

Dom
zdroj: Compass

Výhľad na oceán z každej zo spální

Ako však uvádza niekoľko zahraničných médií, spomínaná nehnuteľnosť sa nepýši len premyslenou architektúrou, ale aj zaradením umenia ako doplnku bývania. „Táto nehnuteľnosť je akýmsi múzeom, je to umelecké dielo,“ uviedla Lisa Waltman z realitnej spoločnosti Compass v nadväznosti na unikátne sochy, ktoré sú súčasťou domu.

Dizajn je ako byť detektívom. Idete do existujúceho príbytku svojho klienta a pozeráte sa, aké knihy číta, aké umenie má rád aj to, akú hudbu počúva. Z tohto všetkého potom vytvoríte mágiu. Budovy by mali byť portrétom ich vlastníka. Mala by tam byť stelesnená celá tapiséria života,“ povedal architekt Wallace Cunningham.

Súčasťou nehnuteľnosti je hlavný apartmán a dve ďalšie spálne s vlastnou kúpeľňou, pričom všetky poskytujú panoramatický výhľad na oceán. V dome zostáva aj nemalá časť pôvodného nábytku, ktorý bol navrhnutý priamo na mieru.

Dom je plný takzvaných bonusových priestorov“, ktoré môžu byť v budúcnosti využité ako telocvičňa, štúdio jogy alebo kancelária.

Podľa realitných maklérov Lisy Waltman a Kelly Howard z Compass je dom držiteľom rekordu najdrahšieho predaja zaznamenanom v tomto meste. Ak sa bude predávať za vyššie uvedenú cenu, prekoná svoj vlastný rekord.

Portál Tech Stations uvádza, že spomínané sídlo na útese bolo opísané ako architektonické majstrovské dielo. Predaj Crescent House je naplánovaný na 14. mája.

Dom
zdroj: Compass

Dom
zdroj: Compass

Dom
zdroj: Compass

Dom
zdroj: Compass
Zdroje: mansionglobal.com, techstations.in, wsj.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá