Za domčekmi z luxusných dovolenkových rezortov už netreba chodiť ďaleko, nájdeš ich na Slovensku

  • Domčeky nad vodou sú luxusným dovolenkovým rezortom v mnohých exotických prímorských letoviskách
  • Nájdeš ich aj na Slovensku
  • Užiješ si rozprávkový vstup do vody a geniálne výhľady
penzion_lobster_1455711726_senecke_jazera
ilustračná foto lobster penzion
  • Domčeky nad vodou sú luxusným dovolenkovým rezortom v mnohých exotických prímorských letoviskách
  • Nájdeš ich aj na Slovensku
  • Užiješ si rozprávkový vstup do vody a geniálne výhľady

Tradícia výstavby takýchto domčekov začala na malom tahitskom ostrove, kde sa skupina Američanov rozhodla rozbehnúť jeden z prvých hotelov v krajine. Bolo to už pred viac ako 50 rokmi.

Na seneckých Slnečných jazerách síce už nejaký tú chvíľu domčeky nad vodou fungujú, no služby a vybavenie sa stále skvalitňujú. Dizajnovo úplne pripomínajú tie exotické, jediný rozdiel je ten, že pri vstupe do vody stretneš namiesto vtáctva z dažďových pralesov napríklad labuť.

zdroj: lobter/chatky na vode

Sú odolné voči extrémnemu počasiu

Vilové domčeky sú zhotovené z čisto prírodných materiálov. Vonkajšie aj vnútorné obloženie je z dreva a strecha je slamená. Vždy, aj keď prší či je veľká búrka, budeš vo svojom domčeku v bezpečí. Je to preto, že sú postavené rokmi overenou tradičnou metódou a táto technológia počíta s tým, že budú stáť v prostredí, kde je extrémne vlhko, vyčíňa tu silný vietor, alebo lokalitu sužuje extrémne sucho.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Good morning :-) #slovakia #senec #penzionlobster #breakfast #Sunday #morning #jakoumore #dnescestujem #instatravel #instalife #dnesvyletuji #summertime

Príspevok, ktorý zdieľa Karolina Cizova (@karolinacizova),

Takto sa robí exotika na Slovensku

Situované sú niekoľko metrov od Aquaparku Senec, v okolí je množstvo reštaurácií s výhľadmi na jazero. Vilky okrem iného ponúkajú posedenie na terase s flat-screen TV, súkromnú sprchu, toaletu a všetky potrebné veci. Takto sa robí exotický turizmus na Slovensku. „Máš priamy vstup z obývačky na terasu a z terasy rovno do vody. Keďže je komplex priamo v areáli Slnečných jazier, je tam veľmi veľa aktivít. Priamo z terasy máš dokonalý výhľad na stage, ktorý zvykne byť na Slnečných jazerách,“ hovorí Andrej Kútik, managing director Chors like a hostel, pod ktorý domčeky patria.

zdroj: lobster

„Domčeky sú kapacitne riešené od 2 do 5 ľudí. Parkuješ zadarmo a všetko máš blízko,“ dopĺňa Andrej Kútik. Na netradičnú letnú dovolenku s rodinou alebo kamošmi asi netreba hľadať nič iné. Ak teda tento rok nemáš budget na Bali alebo Tahiti, blízko Bratislavy si užiješ rovnakú exotiku, akurát sladkovodne.

Lokálna kuchyňa ťa určite osloví, príroda v okolí Slnečných jazier je krásna a drinky chutia rovnako dobre tu, ako v exotike. Domčeky sú dokonca pet-friendly.

Zdroj: CN Traveler, booking.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá