Má 17 rokov, 2 vysokoškolské diplomy a pracuje pre NASA. Tvrdí, že géniom nie je

  • Moshe Kai Cavalin je mladý americký génius (aj keď toto slovo nemá v obľube) z Kalifornie, ktorý vo svojom pomerne mladom veku dokázal získať dva vysokoškolské diplomy. Popri všetkých aktivitách, ktoré za tak krátky čas stíhal, by sa zdalo, že je neustále 4-5 rokov pred svojím vekom a ten s ním jednoducho nestíha.
image_1446885183.jpeg
  • Moshe Kai Cavalin je mladý americký génius (aj keď toto slovo nemá v obľube) z Kalifornie, ktorý vo svojom pomerne mladom veku dokázal získať dva vysokoškolské diplomy. Popri všetkých aktivitách, ktoré za tak krátky čas stíhal, by sa zdalo, že je neustále 4-5 rokov pred svojím vekom a ten s ním jednoducho nestíha.

 

Život mladého Cavalina je plný kontrastov. Má dva diplomy, ale nemá volebné právo. Lieta lietadlom, ale je príliš mladý, aby podľa kalifornských zákonov šoféroval sám. Cavalin vyrastal v meste San Gabriel, jeho korene však siahajú až do Brazílie, odkiaľ pochádza jeho otec a Taiwanu, kde sa narodila jeho mama. A práve rodičia sú podľa neho jedným z faktorov, prečo sa mu tak veľmi darí. Od mladého veku mu pomáhali rozvíjať svoj intelekt tým správnym smerom a sústrediť sa na to, čo je preňho skutočne dôležité, no zároveň mu poskytli dostatočnú slobodu, aby si sám budoval budúcnosť, vyberal mimoškolské aktivity a venoval sa tomu, čo ho naozaj zaujíma.

 

Cavalin vo svojich 14-tich na univerzite UCLA 

 

V 11-tich úspešne ukončil svoje prvé štúdium na vysokej škole a o 4 roky neskôr získal bakalársky titul z matematiky na Kalifornskej univerzite. Momentálne sa rozhodol pre online štúdium informačnej bezpečnosti na bostonskej Brandeis univerzite, svoje štúdium však o pár semestrov ‚naťahuje‘, pretože prijal ponuku práce pre NASA, ktorej pomáha pri vývoji technológií na pozorovanie dronov a lietadiel. Možno sa ti už doteraz spomenuté aktivity Cavalina zdajú byť dostatočným úspechom, on toho ale skrýva viac. Počas mimoškolských aktivít nazbieral mnoho úspešných umiestnení v rôznych súťažiach, prednedávnom vydal svoju druhú knihu, v ktorej čerpal zo svojej skúsenosti so šikanou a u rodičov skrýva nespočet trofejí z turnajov bojových umení. Spomenul som už, že je pilotom?

 

Napriek všetkému Cavalin stále tvrdí, že je rovnaký ako každý iný mladý chalan v jeho veku. Svoje úspechy pripisuje iba sústredenosti a pomoci rodičom. „Nie som veľmi výnimočný. Je to len kombináciou výbornej výchovy, sústredenosti a inšpirácie. Snažím sa s ostatnými neporovnávať a jednoducho robiť všetko čo najlepšie, ako to dokážem.“, tvrdí Cavalin. Keď sa však spýtate jeho rodičov, dostanete trocha inú odpoveď. Mal 4 mesiace, keď ukázal na lietadlo na nebi a vyslovil svoje prvé slovo – lietadlo po čínsky. Vzdelával sa doma, ale na limity tohto typu výučby narazil už v siedmych rokoch, keď kompletne pochopil trigonometrii. Mama ho začala voziť na miestnu vysokú školu, kde študoval matematiku a podľa jeho profesorov bol najusilovnejší študent, ktorého kedy učili. 

 

 

Začiatkom svojho štúdia ho zaujala astrofyzika, postupom času však zistil, že ho už nefascinuje a jeho novou záľubou sa stali informačné technológie. NASA ho po prvé odmietla, neskôr bol však kontaktovaný s ponukou na vyššie spomínanú pozíciu, ktorú s radosťou prijal. Jeho šéf Ricardo Arteaga s NASA tvrdí, že v práci si vedie skvele. Do kolektívu zapadol, učí sa veľmi rýchlo, ale na jeho intuitívnosti musia ešte pracovať.

 

Cavalin má už plány aj do budúcnosti. Po ukončení bostonskej univerzity túži získať titul na MIT a založiť  si vlastnú cybersecurity spoločnosť. Podľa všetkého, čo som sa o ňom dočítal nemám ani najmenšej pochyby, že prebehne pár rokov a bude patriť medzi najviac uznávané mená v oblasti. Patrí mu môj obdiv. Neuveriteľná sústredenosť, cieľavedomosť a odhodlanosť, ktorú preukazuje od mladého veku je naozaj až nevídaná. Väčšina z nás netuší čo chce ani keď máme 24, nie 17. 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech