Má len 25 metrov štvorcových, no je dokonalým bytom pre nezávislých

  • Ako sa dá bývať na dvadsiatichpiatich metroch štvorcových? Celkom komfortne.
studio-reaktor_rybalkova-3
archinfo.sk
  • Ako sa dá bývať na dvadsiatichpiatich metroch štvorcových? Celkom komfortne.

Koľko priestoru na bývanie potrebuje mladý človek pre život v meste? Život bez záväzkov, s množstvom koníčkov a záujmov? Pravdepodobne málo. Možno ešte menej než málo. Dokonca ho môže zdieľať s niekým druhým. A stále sa zmestia. Čas strávený v interiéri domova sa zúžil na čistých 8 hodín spánku. Zvyšok dňa si užívame v interiéri kancelárií, kaviarní, reštaurácií a barov. S klesajúcim počtom zakúpených metrov štvorcových tiež klesajú nároky bankových hypoték. Tak by 25 m2 na 25 rokov malo stačiť.

Foto: archinfo.sk

Parametre bytu sú ideálne. Keď je vo vzťahu dusno, je možné vyvetrať štyrmi oknami s výhľadom do vnútrobloku. Do osem metrovej skrine schováte úplne všetkých kostlivcov. Uprostred garsónky nájdeme rozkladací stôl pre bandu priateľov z facebooku. Intimitu kúpeľne zaistí pri horúcej sprche samozahmlievacie sklo. Na pavlači nechýba sklad na hromadenie nezmyslov. Cez víkend je možné prezlieť posteľ, zamknúť drahé kovy do trezoru a prenajať byt cez AirBnb a na výlet je zarobené.

Foto: archinfo.sk

So vzhľadom sa nikto veľmi nemaznal. Strakatý dub bol v zľave, nábytok sa skoro celý vyskladal z IKEA a dlažbu obkladač takmer položil naopak, kvôli podobnému vzhľadu rubu a líca. Kvôli nedostatku omietkovej zmesi zostal na stene obraz pôvodného muriva. Nesmieme však zabudnúť na špe(r)k interiéru – na výklopnej skrini si stolári zamakali.

Byt je manifestom, skúsenosťou a pádnym argumentom mladého architekta, ktorý bude na jednaniach s klientmi môcť raziť heslo „Áno to sa zmestí!“

Zdroj: archinfo.sk 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech