Maďarsko spravilo kľúčový krok, očkovanie nebude povinné. Orbán má jasné dôvody

  • V Maďarsku sa mimoriadny stav predĺži do konca roka
  • Vláda vyhlásila, že je proti zavedeniu povinného očkovania
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TASR/AP/John Thys,tasr/ap/Markus Schreiber
  • V Maďarsku sa mimoriadny stav predĺži do konca roka
  • Vláda vyhlásila, že je proti zavedeniu povinného očkovania

V Maďarsku určite vypukne aj štvrtá vlna koronavírusovej pandémie, jej priebeh bude záležať na tom, koľko ľudí sa nechá zaočkovať. Uviedol to v piatok maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý zdôraznil, že jeho vláda nezavedie povinné očkovanie proti covidu.

V nosení rúšok riešenie nevidí

Kabinet podľa jeho slov predĺži aktuálnu epidemiologickú pohotovosť a súčasne aj stav zdravotnej núdze až do konca tohto roka. Orbánove vyjadrenia zazneli v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávnu rozhlasovú stanicu Kossuth Rádió.

Premiér poznamenal, že riešenie štvrtej vlny pandémie nevidí v nosení rúšok, od ktorých ale nechce nikoho odhovárať. Obyvateľov Maďarska vyzval, aby sa dali zaočkovať vakcínou proti ochoreniu COVID-19.

Viktor Orbán
zdroj: TASR/AP/Violeta Santos Moura

Tretiu dávku podali 590.000 ľuďom

Maďarská vláda 17. júna predĺžila o ďalší polrok epidemiologickú pohotovosť a stav zdravotnej núdze, ktoré boli vyhlásené ešte vlani.

V uplynulých 24 hodinách potvrdili v tejto krajine 479 prípadov nákazy novým koronavírusom a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo ďalších päť pacientov. Aktuálne je tam nakazených 7259 osôb.

Počet zaočkovaných prekročil 5,8 milióna, dve dávky vakcíny proti covidu dostalo takmer 5,6 milióna a tretiu dávku podali 590.000 ľuďom.

Očkovanie
zdroj: tasr/ap/Markus Schreiber

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech