Majiteľ špičkovej Tesly za 140-tisíc eur hovorí doslova o odpade, ukázal nám jej chyby

  • K nespokojným majiteľom Tesly, ktorí na svojom aute našli školácke chyby, pribudol aj majiteľ luxusného Modelu S Plaid
  • Auto mu podľa jeho tvrdení doručili špinavé a nepripravené, no to ani z ďaleka nebolo hlavné nemilé prekvapenie, ktoré ho čakalo
chyby Tesla Model S Plaid
Youtube/ Tesla Model S Plaid build quality is trash; Tesla
  • K nespokojným majiteľom Tesly, ktorí na svojom aute našli školácke chyby, pribudol aj majiteľ luxusného Modelu S Plaid
  • Auto mu podľa jeho tvrdení doručili špinavé a nepripravené, no to ani z ďaleka nebolo hlavné nemilé prekvapenie, ktoré ho čakalo

Tesla Model S Plaid je niečo ako vrcholový, špičkový model z dielne automobilky Elona Muska. Zodpovedá tomu aj jeho cena, ktorá nemá problém za určité doplnkové príplatky prekonať hranicu 140-tisíc eur.

Dať toľko peňazí za auto, človek má právo očakávať kvalitu. Nový majiteľ tohto vozidla preto ostal nemilo prekvapený z toho, čo mu prišlo a rozhodol sa svetu ukázať, čo mu americká automobilka za tieto peniaze poslala. Vrcholový model Tesly nazval doslova „odpadom.“

Zoznam nedostatkov, ktorý nám majiteľ ukazuje, je naozaj pestrý. Niektoré automobilové portály však neskrývajú ne-prekvapenie a tvrdia, že na „školácke výrobne chyby“ sú od Tesly zvyknuté.

Tesla je nekvalitou už preslávená. Ide o úplnú anomáliu v celom automobilovom svete, nieto ešte vo svete drahých áut,“ píše na video známy automobilový portál Autoforum.cz.

Z chýb, o ktorých nový majiteľ hovorí a ukazuje na videu, môžeme spomenúť do seba akoby nezapadajúce časti exteriéru, medzi ktorými sú väčšie medzery, než by mali byť, akési odreniny, zle spravenú výplň blatníka, poškrabané svetlá či kryt kamery, jamka na dverách a už celkom tradične chyby na laku vozidla.

Navyše, nové auto podľa majiteľových slov doručili špinavé a „nepripravené.“

zdroj: Tesla

Kým ale ľudia budú Tesle taký amaterizmus tolerovať, nebude mať zjavne dôvod s ním čokoľvek robiť u akéhokoľvek zo svojich modelov, ani u tých najdrahších,“ pokračuje Autoforum.cz.

Majiteľovi Tesly odletela strecha a ďalšie chyby

O nemilo prekvapených majiteľoch Tesly sme už písali. Spomenúť si môžeme na mladého Kalifornčana, ktorý dal desiatky tisíc dolárov za Teslu Model Y a už po dvoch hodinách od kúpy mu na diaľnici doslova odletela strecha jeho nového elektromobilu.

Buď bolo tesnenie na streche chybné alebo nejako zabudli úplne utesniť strechu,“ dozvedel sa od spoločnosti, kam sa hneď spätne otočil po strate strechy.

Bol to malý zázrak, že sa na diaľnici nikomu nič nestalo a napríklad letiaca strecha nenarazila do iného vozidla, čo by mohlo mať fatálne následky.

Mladíkovi potom ponúkli opravu zadarmo a že mu dočasne dajú iné vozidlo. Ten to ale odmietol a rozhodol sa Teslu nekupovať.

Spomínaný Model Y začala americká automobilka Elona Muska vyrábať vlani a od svojho začiatku, kedy sa model dostal k prvým klientom, sa objavovalo množstvo problémov, ktorými nespokojní zákazníci zaplavovali internet a rôzne fóra.

Odpadávajúce nárazníky, praskajúca náprava a sklá, zatekanie, uvoľnené bezpečnostné pásy, priehlbiny v sedadlách, chyby a nedostatky pri nalakovaní až po chladiaci kondenzátor pripevnený páskou – to je len časť z toho, čo sa okrem lietajúcej strechy v Kalifornii objavilo na internete.

Nelacné autá od spoločnosti Tesla si človek väčšinou predstavuje na úrovni, že si platí aj za kvalitu. Niet čo čudovať, že nespokojní zákazníci dávajú po objavení nedostatkov o týchto často nemalých chybách hlasno vedieť.

Zdroje: Youtube/ Tesla Model S Plaid build quality is trash, archív Startitup, Autoforum.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech