Majiteľ talianskej reštaurácie: Už týždeň cítime, že tržby klesajú dole, zamestnancov musíme nechávať doma

  • Blíži sa víkend, nákupné centrá, podniky či diskotéky však zostávajú zatvorené
  • Reštaurácií či bistier sa síce zákaz netýka, no ich majitelia už teraz hovoria o razantnom poklese tržieb a nutnosťou regulovať počet zamestnancov
tus
archív U Taliana
  • Blíži sa víkend, nákupné centrá, podniky či diskotéky však zostávajú zatvorené
  • Reštaurácií či bistier sa síce zákaz netýka, no ich majitelia už teraz hovoria o razantnom poklese tržieb a nutnosťou regulovať počet zamestnancov

Podľa najnovších informácií, Ústredný krízový štáb rozhodol o zatvorení zábavných podnikov, aquacentier, lyžiarskych stredísk, diskoték, detských kútikov, plavární, fitnescentier a podobne. Tento víkend budú zatvorené aj nákupné centrá s výnimkou lekární, potravín a predajní drogérie. Naďalej platí zákaz organizovať a usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy. Hotely a reštaurácie zostávajú síce otvorené, no problémy ich neobchádzajú. 

Mnohé reštaurácie, bistrá, kaviarne či cukrárne v Bratislave už oznámili, že z preventívnych dôvodov svoje brány zatvárajú. Iní sa zase rozhodli pre zaradenie služby rozvodu jedla. 

K aktuálnej situácii, ktorá zasiahla aj bratislavskú gastro scénu sa vyjadril aj majiteľ úspešnej talianskej reštaurácie s názvom U Taliana, ktorú nájdeš na Krížnej ulici. 

Čo je pre vás úspech?Pre mna slovo za slovo úspech sa skrýva…•trvda práca•trperlivost •obetavosť…

Gepostet von U Taliana – Bratislava am Donnerstag, 5. März 2020

Myslím, že nie sme jediní, čo máme menej roboty, ale zároveň, keďže je naša reštaurácia talianska, kde pracujú Taliani, tak určite to ľudia vnímajú o kúsok inak. Už týždeň cítime že tržby klesajú dole, musíme nechávať zamestnancov na striedačku doma, lebo je málo roboty a ruší sa veľa rezervácií,” objasňuje pre Startitup Andrea Ena a dodáva: „Čo sa týka dodávania tovaru, to je našťastie všetko v poriadku. Tovar nám chodí zatiaľ z Talianska pravidelne a máme dostatočné zasoby.”

Aspoň ☀️ nam pekne svieti…Pekný deň priatelia a určite zvládneme to 🙏🏻 a čoskoro bude opäť všetko fungovať normálne. #utaliana #spring #sun #hope

Gepostet von U Taliana – Bratislava am Donnerstag, 12. März 2020

Niektorí sa rozhodli pomáhať

V rámci pomoci a solidárnosti v súčasnej situácii sa rozhodlo svojou troškou pomôcť záchranným zložkám vedenie Regeal Burgeru – Jozef Kuzma a Jozef Bardik. Záchranným zložkám darujú skoro 300-tisíc kusov jednorazových rukavíc. 

🌹 MDŽ 🌹„Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu…

Gepostet von Regal Burger am Sonntag, 8. März 2020

Je to to najmenej, čo vieme spraviť a budeme sa snažiť pomáhať i naďalej. Dovoľte nám tiež vyzvať týmto všetkých jednotlivcov, organizácie či spoločnosti, ktoré vedia pomôct v aktuálnej situácii akoukoľvek formou, aby tak spravili a zmobilizovali svoje sily a dostupné prostriedky. V neposlednom rade chceme vyzvať a poprosiť všetkých spoluobčanov, aby rešpektovali nariadenia krízového štábu a nevystavovali seba ani svoje okolie zbytočnému riziku,” dodáva vedenie Regal Burger. 

Trhovisko Miletičova a tamojšie gastro prevádzky opäť otvoria 

Mestská časť Ružinov, ktorá je prevádzkovateľom trhoviska Miletičova, rozhodla v stredu o jeho uzavretí až do odvolania, informovala SITA. Išlo o preventívne opatrenie, nakoľko jedna z predajkýň oblečenia, ktorá mala údajne pozitívnu cestovateľskú anamnézu, bola v utorok večer hospitalizovaná v nemocnici. Prejavy jej ochorenia boli totožné s prejavmi bežnej chrípky, ale aj koronavírusu, preto mestská časť trhovisko uzatvorila, až do doby, kým budú známe výsledky lekárskych testov.

Dezinfikujeme trhovisko! 🦠🧽🧴😷Záleží nám na Vašom zdraví a na zdraví našich trhovníkov. To je pre nás prvoradé….

Gepostet von Trhovisko Miletičova am Donnerstag, 12. März 2020

„Vzhľadom na vývoj situácie v Bratislave by sme vás radi upozornili, že Trhovisko Miletičova zajtra opätovne otvorené nebude,“ píše mestská časť na svojom Facebooku.

ZMENA: Vzhľadom na vývoj situácie v Bratislave by sme vás radi upozornili, že Trhovisko Miletičova zajtra opätovne…

Gepostet von MČ Ružinov – oficiálna stránka am Freitag, 13. März 2020

Toto opatrenie sa samozrejme dotklo aj tamojších gastro prevádzok, ktorou je aj Ružinovský pivovar Komín.

Určite to má na náš biznis negatívny dopad,ale na druhú stranu sme radi, že kompetentní túto záležitosť riešili neodkladne a razantne a zaviedli tieto preventívne opatrenia. Je dôležité, aby boli ľudia rozvážni a dodržiavali vládne nariadenia, hlavne hygienické pravidlá a podľahli panike. Aby sa všetko vrátilo späť do starých koľají čím skôr, aby sme si opäť mohli spolu posedieť pri dobrom pive,” okomentoval súčasnú situáciu pre Startitup tím Ružinovského pivovaru Komín.

Zdroje: facebook.com/Bratislava.Ružinov, SITA, uvzsr.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech