Majú to zrátané: Polícia obvinila niekoľko fanúšikov FC Spartak Trnava z chuligánskeho vtrhnutia na ihrisko

  • Polícia SR obvinila z výtržníctva až 11 fanúšikov FC Spartak Trnava
  • Futbaloví chuligáni odpaľovali pyrotechniku priamo vo svojom sektore a aj na ploche
  • Polícia SR uvádza, že obvinení muží sú vo veku od 23 do 46 rokov
Na snímke bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka. Polícia SR - Trnava
Na snímke bitka medzi fanúšikmi Slovana a Spartaka. Polícia SR - Trnava, TASR/Lukáš Grinaj Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj
  • Polícia SR obvinila z výtržníctva až 11 fanúšikov FC Spartak Trnava
  • Futbaloví chuligáni odpaľovali pyrotechniku priamo vo svojom sektore a aj na ploche
  • Polícia SR uvádza, že obvinení muží sú vo veku od 23 do 46 rokov

Polícia SR zverejnila na svojej Facebookovej stránke príspevok, v ktorom informuje o obvinení 11 fanúšikov FC Spartak Trnava.  Obvinenie dostali po tom, ako približne v 14 minúte zápasu FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava vybehli fanúšikovia zápasu na hraciu plochu.

„Ako sme už viackrát uviedli, násilie na futbalové štadióny nepatrí a polícia bude proti nemu tvrdo zasahovať. Záleží nám na to, aby sa rodiny s deťmi nebáli ísť na futbal alebo iné športové podujatie,“ uvádza polícia na svojom Facebooku.

POLÍCIA OBVINILA 11 FANÚŠIKOV SPARTAKA TRNAVA Z VÝTRŽNÍCTVA: A TO ZĎALEKA NEKONČÍMEAko sme už viackrát uviedli,…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, October 29, 2021

Futbaloví chuligáni odpaľovali pyrotechniku priamo vo svojom sektore a aj na ploche. Počas prvého polčasu sa niekoľko desiatok fanúšikov Trnavy dostalo nad sektor Slovanistov a strechu štadióna. Do sektora potom hodili dymovnice. Následne na ihrisko vtrhlo odhadom 300 fanúšikov Spartaka. 

Ako polícia informuje, týmto prípadom sa budú zaoberať aj naďalej, toto je len začiatok. Na tomto zápase museli zasiahnuť policajní kukláči, ktorí museli použiť donucovacie prostriedky, aby sa davu z hracej plochy zbavili a dostali ich preč zo štadióna.

„Policajti hneď po zápase zaistili potrebné kamerové záznamy a pomocou intenzívnej práce policajnej operatívy v teréne a sociálnych sietí sa podarilo stotožniť viacero osôb. Tie počas zápasu neoprávnene vošli na hracie pole a narušovali verejný poriadok. Osoby boli súčasťou bitky, ktorá sa na štadióne strhla a vhadzovali pyrotechniku na hraciu plochu a tribúny,“ uvádza Polícia SR.

Polícia SR taktiež dodáva, že obvinení muži sú vo veku od 23 do 46 rokov. Všetci jedenásti, ktorí sú obvinení z prečinu výtržníctva spolupáchateľstvom, sú z tímu Spartak Trnava. Polícia stíha osoby na slobode, avšak, ak bude vina dokázateľná hrozí im trest odňatia slobody až na 3 roky.

„Polícia nepoľavuje a na stotožnení ďalších výtržníkov z oboch táborov aj naďalej intenzívne pracuje,“ dodáva vo svojom príspevku Polícia SR.

Zdroje: Facebook/Polícia SR, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie