Mal echo od Kaliňáka? Tibor Gašpar vedel, že si poňho príde NAKA. Čakal na nich doma, zbalený

  • Sudca si myslí, že mu o zadržaní mohol povedať aj bývalý minister Robert Kaliňák
  • Tibor Gašpar podľa denníka SME odmietol prezradiť, kto mu dané informácie posunul
tibor gašpar
TASR/Jaroslav Novák
  • Sudca si myslí, že mu o zadržaní mohol povedať aj bývalý minister Robert Kaliňák
  • Tibor Gašpar podľa denníka SME odmietol prezradiť, kto mu dané informácie posunul

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar bol pripravený na to, že ho zadržia a obvinia. Ako ďalej píše denník Sme, konštatoval to sudca Špecializovaného trestného súdu Rastislav Stieranka, keď zamietol žiadosť obvineného o zmiernenie kolúznej väzby. Tibor Gašpar podľa denníka odmietol prezradiť, kto mu dané informácie posunul. Zdrojom bol podľa sudcu aj bývalý minister vnútra za Smer – sociálnu demokraciu (Smer-SD) Robert Kaliňák.

Akcia Očistec: Obvinení kryli daňové podvody a delili si státisícové úplatky

Na otázku, odkiaľ informácie má, Tibor Gašpar odpovedal, že od bývalých kolegov, teda členov Policajného zboru,“ píše Sme. S bývalým ministrom vnútra sa denníku spojiť nepodarilo. „Mal vypnutý telefón a na SMS nereagoval,“ uviedol denník. Očakávaniu zadržania zo strany Tibora Gašpara však podľa sudcu nasvedčuje okrem iného aj „dôkladná pripravenosť osobných vecí zo strany obvineného pri jeho zadržaní„.

Sme pripomína, že Tibor Gašpar je podozrivý z účasti v organizovanej skupine, ktorej hlavou bol jeho vzdialený príbuzný oligarcha Norbert Bödör. „Dvojica postupne podľa vyšetrovateľov dosadila svojich ľudí do kľúčových pozícií v polícii a vedela tak manipulovať s vyšetrovaním rôznych káuz,“ dodáva Sme s tým, že v tejto kauze figuruje 18 obvinených.

Ak Kaliňák varoval Gašpara pred stíhaním, polícia by sa mala pýtať na podrobnosti Poslanec Fico sa už niekoľko týždňov…

Posted by Veronika Remišová on Tuesday, 23 February 2021

Remišová: polícia by sa mala pýtať na podrobnosti

Na informáciu zareagovala aj vicepremiérka Veronika Remišová. „Ak Kaliňák varoval Gašpara pred stíhaním, polícia by sa mala pýtať na podrobnosti,“ hovorí Remišová s tým, že Gašpar nie je žiadny politický väzeň, ako rád hovorieva Robert Fico (Smer-SD).

Pre porovnanie s Ficovými tzv. “politickými väzňami”, skutoční politickí väzni neboli stíhaní pre podozrenie z organizovaného zločinu či korupcie. Nemali kamarátov na čele polície či politickej strany. Ich väzba nebola pod kontrolou verejnosti či príslušných orgánov a mnohí z nich sedeli vo väzení neprávom v čase, keď viacerí súčasní funkcionári Smeru rozbiehali svoju kariéru v komunistickej strane,“ uviedla Remišová.

Zdroje: SITA, SME

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech