„Mala som už napísaný list na rozlúčku,“ prezradila známa podnikateľka, ktorá dnes vedie biznis s miliónmi

 • Natália Vicsápiová získala ocenenie Podnikateľka roka 2010
 • V roku 2012 sa z nej stala absolútna víťazka Slovenka roka
 • Až prišiel tvrdý pád
Natália Vicsápiová - titulná fotka
Natália Vicsápiová, Pixabay/Aymanejed/Anemone123
 • Natália Vicsápiová získala ocenenie Podnikateľka roka 2010
 • V roku 2012 sa z nej stala absolútna víťazka Slovenka roka
 • Až prišiel tvrdý pád

Podnikanie na Slovensku nemusí byť vždy prechádzka ružovou záhradou. Raz ste hore, raz ste dole a tento kolobeh sa deje v živote každého. Výnimkou nie je ani skúsená podnikateľka Natália Vicsápiová, ktorej do života okrem veľkého úspechu zavítali aj temné chvíle.

Rozhodnutie ukončiť vlastný život po zlyhaní v biznise, našťastie, prehodnotila a dnes opäť napreduje a pokračuje v úspešnom podnikaní, v ktorom sa nachádzala po roku 2010. V tom čase si za svoje podnikateľské aktivity vyslúžila niekoľko prestížnych ocenení. Tlačiarenská firma NAVI GRAF prosperovala.

Neskôr však prišiel tvrdý pád, o ktorom nám viac porozprávala samotná strojkyňa tohto inšpiratívneho životného príbehu. Porozprávali sme sa tiež o slovenskom podnikateľskom prostredí, o jej skúsenostiach, aké rady a poznatky nadobudla počas rokov podnikania.

Ako profesionálna lektorka podnikateľov vie predsa len najlepšie, čomu sa treba vyvarovať a koľko sa v určitých momentoch oplatí riskovať, aby sa dostavil úspech. Má to ale jeden háčik, o ktorom sa viac dočítaš nižšie.

 • Prečo Natália rozmýšľala nad samovraždou
 • Kde nastal skrat, ktorý k tomu viedol
 • Ako sa dostala k prvej miliónovej investícii
 • Koľko hodín denne musela drieť pre úspech
 • Čo si myslí o podnikaní na Slovensku

Si podnikateľka roka 2010 a jedna z najúspešnejších Sloveniek v biznise. Tvoj status je v roku 2023 úctyhodný, ale predchádzalo tomu aj jedno vnútorné zlyhanie. Ako sa k týmto udalostiam vraciaš s odstupom času?

V určitom bode mojej kariéry som stratila všetko. Bol to pre mňa moment obrovskej hanby. Tá hanba nebola len kvôli mne, ale aj v chápaní domácich dedinčanov či rodiny. To bolo na tom to najnáročnejšie.

Nevedela som, čo mám s tým pocitom robiť. V spoločnosti som zažívala neprajné úsmevy a rôzne hlášky, že „Natália bude žiť pod mostom“. Človek v tom rozpoložení naozaj uverí, že sa to skutočne môže stať a všetko sa ešte zhorší.

Ten pocit bol taký silný, až ma viedol k zlým myšlienkam typu, „čo teraz, keď už nie som tá Natália, ktorá je majiteľkou rôznych ocenení“, až prišiel deň, kedy som sa doslovne ponorila do temnoty. Sadla som si jedno ráno k stolu, manžel medzitým zobral deti do školy a začala som premýšľať nad najhorším scenárom.

Mala si už napísaný list na rozlúčku. Čo ti v tom momente behalo hlavou?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá