Malorka vítala prvých turistov ako celebrity, dokonca ani kvôli Messimu by neprišlo toľko novinárov

  • Celá krajina by sa mala turistom z EÚ, s výnimkou Portugalska otvoriť 21. júna
  • Na prílet turistov sa akreditovalo približne 200 novinárov
  • Španielska vláda povolila Baleárskym ostrovom prijať od pondelka 15. júna viac ako 10 000 nemeckých turistov
pjimage (5)
TASR, Unsplash/Lindsay Lenard
  • Celá krajina by sa mala turistom z EÚ, s výnimkou Portugalska otvoriť 21. júna
  • Na prílet turistov sa akreditovalo približne 200 novinárov
  • Španielska vláda povolila Baleárskym ostrovom prijať od pondelka 15. júna viac ako 10 000 nemeckých turistov

Malorka otvorila po troch mesiacoch brány nemeckým návštevníkom. Ako futbalové hviezdy či herecké celebrity privítala v pondelok španielska Malorka prvých turistov, ktorí po trojmesačnej pauze kvôli pandémii COVID-19 dorazili na tento stredomorský ostrov.

Španielska vláda povolila Baleárskym ostrovom prijať od pondelka 15. júna viac ako 10 000 nemeckých turistov. Na prvú skupinu nemeckých turistov, ktorí na ostrov prišli v rámci pilotného projektu dohodnutého so španielskou vládou, čakalo na letisku 200 novinárov. Informoval o tom dnes denník El Periódico.

Ako rockové hviezdy

Ako najfotografovanejší turista na Malorke v histórii by sa mohol do Guinnessovej knihy rekordov podľa všetkého zapísať pán Carsten, ktorý z lietadla vystúpil s logom cestovnej kancelárie TUI na letisku Son Sant Joan v pondelok o 11:15 ako prvý.

V modrej košeli a s rúškom s hviezdičkami priletel z nemeckého Düsseldorfu. Fotoaparáty cvakali, ako keby práve vystúpili rockové hviezdy či slávni športovci.

Ani kvôli Messimu by neprišlo toľko novinárov. To som ešte nevidel,“ komentoval pondelkový prílet nemeckých turistov jeden z členov ochranky letiska, ktorého citoval denník Diario de Mallorca. Podľa neho sa na prílet prvého lietadla s turistami akreditovalo približne 200 novinárov.

V lietadle bola skvelá atmosféra, všetci sme veľmi radi, že sme tu,“ citoval miestny denník pána Carstena, ktorý priletel v skupine 189 pasažierov letu X32312. „Nemecko a Malorka mali k sebe vždy veľmi blízko,“ povedal zástupca nemeckej cestovnej kancelárie na Baleárskych ostrovoch Ian Livesey.

Dodal, že všetky hotely, ktoré sa projektu zúčastňujú, musia dodržiavať prísne hygienické pravidlá nariadené miestnymi úradmi. Aj na letisku mal všetok personál i cestujúci ochranné rúška a turistom bola diaľkovým teplomerom zmeraná teplota.

Už v lietadle museli cestujúci vyplniť formulár, v ktorom uviedli kontaktné údaje pre pobyt. Všetci turisti s úsmevom prechádzali letiskovou halou na Malorke, niektorí kričali: „Nech žije Španielsko.“

Turisti z iných krajín zatiaľ nemajú povolený vstup na Baleárske ostrovy. Nemeckí turisti povolenie dostali, pretože epidemiologická situácia v Nemecku je podobná tej na Baleárskych ostrovoch.

zdroj: TASR

Malorka je corona-free

Novinári sa predbiehali v kladení otázok, najskôr na diaľku, a potom s niektorými turistami robili rozhovory. „Sme veľmi šťastní, že sme tu, čakali sme mesiace, aby sme sem mohli prísť, povedal po anglicky mladý Nemec, ktorý prišiel s tehotnou manželkou.

Manželský pár z Bonnu, Thomas a Antonia, si pochvaľovali aj darček, ktorý dostali v autobuse. „Pozri, aký krásny uterák, radoval sa Thomas podľa denníka Diario de Mallorca. S veľkým modrým uterákom s nápisom Illes Balears (Baleárske ostrovy), a spoločne s manželkou krátko po príchode do hotela, vyrazili hneď na pláž, no opäť ako celebrity. Zvuk fotoaparátov im bol totiž v pätách. 

Záujem o vlaky do Chorvátska je enormný, predalo sa 20 000 kusov. Pribudla nová destinácia

Strach nemám, Malorka je coronafree, citovali miestne médiá jedného z nemeckých turistov, ktorých podľa denníka El Mundo v pondelok prišlo na Malorku z Düsseldorfu a Frankfurtu 350.

Do konca týždňa ich Malorka očakáva asi 1 200. Vedenie Baleárskych ostrovov dohodlo so španielskou vládou tento pilotný projekt, v rámci ktorého smie už od tohto týždňa organizovane pricestovať niekoľko tisíc nemeckých turistov bez toho, aby museli ísť do dvojtýždňovej karantény, ako to zatiaľ platí v ostatných častiach Španielska.

Celá krajina by sa mala turistom z EÚ s výnimkou Portugalska otvoriť 21. júna. Oznámil to španielsky premiér Pedro Sánchez.

Zdroj: diariodemallorca.es

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech