O vlaky do Chorvátska je enormný záujem, predalo sa 20 000 lístkov. Pribudla nová destinácia

  • Spoločnosť Regio Jet oznámila minulý týždeň rozšírený cestovateľský itinerár
  • V lete môžeš okrem Chorvátska cestovať vlakom aj do Slovinska
  • Ceny začínajú na 22 eurách
regio
Unsplash.com/Dimitry Anikin, RegioJet
  • Spoločnosť Regio Jet oznámila minulý týždeň rozšírený cestovateľský itinerár
  • V lete môžeš okrem Chorvátska cestovať vlakom aj do Slovinska
  • Ceny začínajú na 22 eurách

Z Bratislavy do Ľubľany za 22 eur sa dostaneš veľmi pohodlne, za pár hodín vlakom. Stane sa tak po niekoľkých rokoch zabudnutého dopravného uzla. Teraz sa ho rozhodla obnoviť práve spoločnosť Regio Jet a oddnes ho budeš môcť využiť na trase do chorvátskej Rijeky. 

Ceny lístkov sú výnimočne nízke, za jednosmerný zaplatíš 22 eur vrátane služieb. Ak si sa rozhodol cestovať v noci, za miesto v ležadlovom vozni zaplatíš o 8 eur viac, a teda 30 eur . V cene je zahrnutá aj rezervácia miesta.

3 razy do týždňa

Vlaky budú jazdiť od utorka 30. júna až do soboty 26. septembra tri razy do týždňa. Na svoju dovolenku vlakom sa tak môžeš rozhodnúť ísť počas celého leta. Odjazdy zo Slovenska sú iné ako z Česka, preto si treba zapamätať, že z Bratislavy cestuješ v utorok, piatok a nedeľu. Do Ľubľany prichádzaš o 5:14 ráno. Domov sa zase vraciaš s odjazdom v stredu, sobotu a pondelok vo večerných hodinách. 

Vlak bude teda premávať ako nočný spoj, preto je výhodou rezervovať si lôžko v spacom vozni.  

Ešte skôr, než nasadneš do vlaku, máš možnosť objednať si cez internet občerstvenie, ktoré ti palubný personál prichystá ešte pred odjazdom samotného vlaku. Vyzerá to tak, že o pohodlie by malo byť postarané ešte dôkladnejšie, ako v lietadle  nízkonákladovej leteckej spoločnosti.

zdroj: RegioJet

Počas cesty budeš mať k dispozícii nápojový servis a iné drobné občerstvenie. Ráno predtým, než sa vlak zastaví v cieľovej stanici, budú cestujúcim podávané horúce nápoje a malé raňajky. Kapacita vlakov, ktoré budú vďaka Regio Jetu vypravené do Ľubľany a Chorvátska je 560 miest, rozložených do 12 vozňov. 

Regio Jet dnešným dňom hlási predaj 20-tisíc lístkov na území Česka a Slovenska. Záujem o dovolenku v zahraničí je teda enormný. Hoci sa pláže a zahraničné mestá zapĺňajú pomaly a v turistických zónach stále cítiť napätie a strach, je len otázkou času, kedy sa to celé rozplynie. 

Z hlavného mesta ešte ďalej

Ako už bolo avizované pred niekoľkými dňami, finálnou destináciou nič nekončí. Tak v Chorvátsku ako aj v Ľubľane by nemal byť problém odviezť sa zo stanice na ľubovoľné dovolenkové miesto.

V Rijeke ponúka Regio Jet vlastné spoje,  ktorými bude cestujúcich prepravovať do iných chorvátskych miest, väčšinou prímorských. 

O extrémne lacnú cestu vlakom do Chorvátska je obrovský záujem, hlási RegioJet

V Ľubľane zatiaľ takáto možnosť nepribudla, no nie je vylúčené, že sa tak stane. Na druhej strane, hlavné mesto Slovinska je veľmi obľúbené a má špecifický charakter stredoeurópskej metropoly, ktorá už však citeľne hraničí so západom.

Známe sú však iné lákadlá. Do Slovinska sa z veľkej časti chodí za dobrou turistikou a na raft. Preto sa nechaj priviezť napríklad do Ľubľany a odtiaľ už nebude problém pendlovať po celej krajine podľa ľubovôle. 

Dôležité je však dodržiavať bezpečnostné opatrenia v každej navštívenej krajine. Aj keď výsledky sú doma aj v zahraničí, kde sa hranice otvorili dobré, a vyzerá to, že prvú vlnu sme úspešne porazili, odborníci varujú pred druhou. Preto sa či už vo vlaku alebo v zahraničí chráň v plnej miere.  

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech