O extrémne lacnú cestu vlakom do Chorvátska je obrovský záujem, hlási RegioJet

  • Spoločnosť RegioJet prišla s vlakovou dopravou, vďaka ktorej sa môžeš bezproblémovo a pohodlne dostať až do Chorvátska
  • Lístky sú v predaji oddnes, 9. júna
  • Zistili sme, čo všetko ti spoločnosť ponúkne počas cesty a spomenuli aj klady či zápory cesty
regiojet
SITA/Braňo Bibel/Unsplash/Jakob Owens
  • Spoločnosť RegioJet prišla s vlakovou dopravou, vďaka ktorej sa môžeš bezproblémovo a pohodlne dostať až do Chorvátska
  • Lístky sú v predaji oddnes, 9. júna
  • Zistili sme, čo všetko ti spoločnosť ponúkne počas cesty a spomenuli aj klady či zápory cesty

Aktualizované 14:35

RegioJet posunul začiatok predpredaja lístkov, ktorý bol naplánovaný na dnes. O novom termíne bude spoločnosť včas informovať.

Pôvodný text

Ako sme informovali minulý týždeň, z Prahy sa vďaka RegioJetu môžeš dostať až do Chorvátska. Obrovskou výhodou je dokonca to, že ide o priamy spoj. V tom čase ale nikto presne nevedel, ako dlho bude trvať cesta a koľko stojí lístok do chorvátskej Rijeky, kam vlak smeruje.

Ceny lístkov sú extrémne lacné 

Na začiatok je podstatné uviesť, že priamy spoj do chorvátskeho mesta bude prístupný od 30. júna do 26. septembra. Vlak bude premávať aspoň trikrát týždenne a jedna zo zastávok bude v slovinskom meste Ľubľana. 

„Ešte nikdy neboli ceny lístkov do Chorvátska také lacné a cestovanie také pohodlné ako toho roku. Chceme, aby naše ceny boli nastavené tak, aby si cestu k moru do Chorvátska mohol dovoliť skutočne každý,“ povedala riaditeľka vlakovej dopravy RegioJetu Ivana Kašická pre CzechCrunch.

Podľa informácií z tlačovej správy sa ceny lístka pohybujú od 22 eur za vozeň Astra, 30 eur za lôžkový vozeň. 

Cesta vlakom medzi Prahou a Rijekou má podľa plánu trvať približne 14 hodín 40 minút. Z Prahy bude odchádzať o 17:20, z Bratislavy predbežne o 21:15 a do Rijeky by mal prísť okolo 8:00, opačne pôjde z Rijeky o 18:00 s plánovaným príchodom do Prahy o 8:42.

Rezervuj si občerstvenie ešte pred cestou 

Ak si chceš kúpiť lístok na vlak do Chorvátska, môžeš tak urobiť oddnes. Miesto si môžeš vybrať vo vagóne Astra či lôžkovom vagóne. Pokiaľ cestuješ s priateľmi, určite využi kupé STANDARD. V Astre nájdeš polohovateľné sedadlá so zabudovaných LCD monitorom, zásuvku a USB pri každom sedadle a WiFi zadarmo.

K dispozícií budeš mať balenú vodu Rajec, dennú tlač a časopisy a zábavný portál.

STANDARD ťa rozmazná polohovateľnými koženými alebo plyšovými sedadlami. Vagóny majú šesťmiestne kupé, takže miesta pre teba a priateľov bude dostatok. Rovnako, ako cestujúci z Astry, budeš mať k dispozícií balenú vodu Rajec a tlač.

„Cestujúci si budú môcť ešte pred objazdom objednať cez internet občerstvenie, ktoré im palubný personál nachystá pri odchode spoja. V priebehu cesty si budú môcť objednávať nápoje a ďalšie drobné občerstvenie. Ráno pred príchodom do cieľovej stanice bude cestujúcim zadarmo ponúkaná káva s malými raňajkami,“ objasnil hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

regiojet
zdroj: TASR/Michal Svítok

Cesta prebieha v štyroch krokoch 

Podľa internetovej stránky spoločnosti je to teda jednoduché. Najprv si cez internet objednáš občerstvenie na cestu. Alkoholické nápoje, ako víno či pivo, si môžeš objednať priamo na palube vlaku.

Druhým bodom je nástup do vlaku tam, kde to máš najbližšie. „Pokiaľ idete z Ostravy alebo iných miest, môžete jednoducho využiť naväzujúce vlakové alebo autobusové spoje RegioJet do Prahy či do Brna,“ uvádza sa na stránke.

Vopred sa môžeš rozhodnúť, či chceš cestovať sám alebo s partiou kamarátov. Ak sa na cestu vyberieš sám, ideálne je kupé so sedačkami, kde budeš mať dostatok komfortu a priestoru. Pokiaľ ale cestuješ s priateľmi, určite stav na kupé, ktoré ponúka veľa miesta aj pre batožinu.

Spoločnosť RegioJet sľubuje, že počas cesty máš k dispozícií desiatky filmov či WiFi zdarma. „Všetko máte k dispozícií v priebehu cesty a pokiaľ nebudete môcť spať, cesta vám vďaka tomu rýchlo ubehne,“ píše sa na webstránke spoločnosti.

Ako už bolo spomenuté, ráno pred príchodom do cieľovej destinácie ťa čaká káva a raňajky. Po nich si môžeš bezstarostne užívať nádherné jadranské more.  

chorvátsko
zdroj: Unsplash/Ivan Ivankovic

Klady i zápory niekoľkohodinovej cesty do Chorvátska 

Cestovať na dovolenku vlakom môže byť dobrá alternatíva pre všetkých, ktorí neradi šoférujú alebo nechcú letieť. Všetko má však svoje pre aj proti. Podľa spoločnosti RegioJet je o lístky do Chorvátska neuveriteľne veľký záujem.

„Má to veľký ohlas, je veľa záujemcov. Od dnešného rána stále niekto volá a pýta sa na cestu. Myslím, že to bude veľmi vyťažený spoj,“ uviedla zamestnankyňa infocentra spoločnosti. 

Výhodou je jednoznačne čas, ktorý môžeš stráviť relaxovaním. Nemusíš sa obávať, že zaspíš let či premeškáš check-in. Jednoducho nasadneš do vlaku a o všetko sa postarajú ostatní. Okrem toho si nemusíš vážiť a kontrolovať množstvo batožiny, nakoľko vo vlakoch obvykle nie sú nijaké obmedzenia.

Podstatne veľkou nevýhodou je čas strávený s pomerne veľkým množstvom cudzích ľudí, čo by mohlo byť problematické obzvlášť v čase pandémie. Nehovoriac o tom, že prichádza leto a vlaky neponúkajú možnosť osprchovať sa počas cesty. Podobne to však funguje aj v lietadlách, takže tí, ktorí sú zvyknutí cestovať na dlhé trasy, pravdepodobne bez problémov zvládnu aj cestu do Chorvátska.

Zdroje: CzechCrunch, RegioJet

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech