Máme sa na čo tešiť. Toto je 10 najočakávanejších filmov, ktoré ešte tento rok uvidíš v kine

  • Pandémia poriadne otriasla aj filmovým priemyslom
  • Napriek tomu ale môžeme rok 2021 v kinematografii označiť za silný
  • Do konca roka sa tak ešte môžeš tešiť na tieto filmy
Untitled design
imbd.com/csfd.cz
  • Pandémia poriadne otriasla aj filmovým priemyslom
  • Napriek tomu ale môžeme rok 2021 v kinematografii označiť za silný
  • Do konca roka sa tak ešte môžeš tešiť na tieto filmy

Kúp si svoj obľúbený nápoj, popcorn alebo nachos a pohodlne sa usaď. Premiéra sa začína. 

No Time To Die/Nie je čas zomrieť (30. septembra)

Ak ti už chýbali bondovky, o pár dní si prídeš na svoje. V kinách sa totiž objaví ďalšie pokračovanie série o tajnom agentovi 007. James Bond skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. 

Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyspytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. Všetci fanúšikovia Jamesa Bonda sú zvedaví, či toto pokračovanie ešte má čo ponúknuť. Skvelé herecké obsadenie s Danielom Craigom či Ramim Malekom ale vyzerá sľubne. 

Supernova (7. október)

Obľúbený Colin Firth sa v tejto snímke so Stanleym Tuccim vydáva na dojemný road trip. Filmoví Sam a Tusker sa rozhodli stráviť nejaký čas vo svojom starom obytnom voze a počas cesty Anglickom navštívia rodinu, priateľov a miesta, na ktorých dlho neboli. Tuskerovi pred dvomi rokmi diagnostikovali počiatočnú demenciu, čo obrátilo ich životy hore nohami. A od tej chvíle im nezáleží na ničom inom, ako byť spolu. 

Počas ich cesty sa však postupne ukazuje, že ich predstava o budúcnosti sa začína značne líšiť. Tajomstvá sú odkryté, súkromné plány odhalené a ich vzájomná láska prechádza najťažšou skúškou, akú doposiaľ zažila. Film považujú niektorí ľudia za veľmi kontroverzný, nakoľko otvorene hovorí o hlbokej láske dvoch homosexuálov. Supernova ale určite sľubuje nevídaný filmový zážitok.

Venom: Let There Be Carnage/Venom 2: Carnage prichádza (14. október)

Tentokrát si prídu na svoje nielen milovníci marveloviek, ale aj Toma Hardyho. Na scénu sa totiž vo veľkom štýle vracia Venom. Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. 

Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. Film mal byť v kinách už minulý rok, no jeho natáčanie zastavila pandémia. Sme teda zvedaví, či sa oplatilo čakať. 

Dune/Duna (21. október)

Na Dunu sa tešia všetci milovníci sci-fi a veľkolepých efektov, pretože sľubuje vizuálnu show, aká tu ešte nebola. Ústrednou postavou je Paul Atreides, mladý muž s výnimočným darom, ktorému bol predurčený osud, akému nemôže celkom porozumieť. 

Musí sa dostať na najnebezpečnejšiu planétu vesmíru, aby zaistil bezpečnú budúcnosť pre svoju rodinu a svoj ľud. Práve tam je možné nájsť vzácnu komoditu – korenie, ktoré dokáže odomknúť plný potenciál človeka. Paul a jeho rod však nie sú jedinými, kto si robí na planétu a jej zásoby nárok. Črtá sa konflikt, v ktorom prežijú len tí, čo dokážu čeliť svojmu strachu. Už trailer sľubuje zážitok, ktorý bude jednoznačne stáť za to. 

Eternals (4. novembra)

Pre fanúšikov Marvelu bude koniec tohto roka doslova jedným veľkým sviatkom. Svetlo sveta totiž uzrie aj dlho očakávaná snímka Eternals. Keď sa monštruózne bytosti zvané Deviants záhadne vrátia, Eternals – skupina hrdinov spoza hviezd, ktorí chránili Zem od počiatkov človeka – sú nútení znovu sa spojiť, aby opäť bránili ľudstvo. 

Film režíruje oscarová režisérka filmu Krajina Nomádov, Chloe Zhao. Jednu z hlavných postáv si zahrala Angelina Jolie, no uvidíš tu napríklad aj Salmu Hayek či Gemmu Chan. 

KVÍZ: Seriál Priatelia je legendárny. Otestuj sa a zisti, či ho poznáš dokonale

Perinbaba a dva svety (11. november)

A teraz z trochu iného súdka. Niekoľko rokov očakávané sci-fi trháky vystrieda niekoľko rokov očakávané a natáčané pokračovanie slovenského kultového filmu – Perinbaby. Existuje vôbec človek, ktorý jej prvú časť nevidel? Zrejme nie. 

Pokračovanie slovenskej klasiky je o Lukášovi, synovi Alžbetky a Jakuba, ktorý sa do sveta vybral hľadať šťastie a lásku. Ocitne sa vo svete, po ktorom túžil, ale ktorý je plný prekážok. Dostane šancu získať kráľovstvo i princeznú, ale musí sa rozhodnúť – bohatstvo alebo láska. Film nerežíroval nikto iný ako Juraj Jakubisko, nechajme sa preto prekvapiť, čo si pre nás pripravil tentokrát. 

Ghostbusters: Aferlife/Krotitelia duchov (11. november)

Krotitelia duchov: Dedičstvo je pokračovaním pôvodného – originálneho príbehu z rokov 1984/1989. Čo je skvelé, je to, že v pokračovaní dokonca nebudú chýbať ani mená ako Bill Murray alebo Paul Rudd.

Po otcovi (Ivan Reitman), sa objaví jeho syn Jason Reitman a tešiť sa tiež môžeme na hviezdne meno zo Stranger Things – Finn Wolfhard.

Top Gun: Maverick (18. november)

Podobne ako pri Perinbabe, existuje vôbec niekto, kto by nevidel kultový Top Gun z roku 1986? S veľkou pravdepodobnosťou nie.  Ak si ho videl hneď niekoľkokrát, skvelá správa pre teba – jeho pokračovanie je za dverami. 

Vo filme opäť uvidíš Toma Cruisa jazdiaceho na motorke a uvidíš aj jeho legendárnu koženku (ktorá ale vzbudila vlnu kontroverzie, nakoľko ľudia si všimli, že tvorcovia z nej odstránili taiwanskú a japonskú národnú vlajku). Na toto pokračovanie sa môžeš tešiť o to viac, že o hudbu sa postaral aj skvelý Hans Zimmer. 

Spider-Man: No Way Home/Spider-Man: Bez domova (16. december)

A aby marveloviek nebolo málo, na scénu prichádza aj tretia, nemenej očakávaná, venovaná pavúčiemu mužovi Petrovi Parkerovi. 

Samotní tvorcovia filmu o ňom hovorili ako o najhoršie uchovanom tajomstve Hollywoodu, pretože už od počiatku sa vedelo, že tretí diel bude o tom, že identita Spider-Mana bude odhalená, a Peter Parker už ďalej nebude vedieť oddeliť svoj bežný život od riskantného života superhrdinu. 

The King´s Man/The King´s Man: Prvá misia (30. december)

Tento film sme mali vidieť dokonca už v roku 2019, pandémia ale tento plán zmenila. To, či sa naň oplatilo tak dlho čakať, sa dozvieme už o niekoľko mesiacov. Prequel k prvému filmu Kingsman: Tajná služba je zasadený do prostredia prvej svetovej vojny a vracia sa na samotný začiatok tejto nenapodobiteľnej britskej tajnej služby. 

Keď sa dá dohromady banda najhorších tyranov a zločincov histórie, aby rozpútali zničujúcu vojnu, potom jeden muž musí súperiť s časom, aby ich spiknutie prekazil. Ako to dopadne? V kinách sa na to budeme môcť pozrieť už čoskoro. Mená ako Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Tom Hollander či mnoho iných sľubujú skvelý filmový zážitok. 

Na ktorý z týchto filmov sa tešíš najviac?

Zdroje: csfd.cz, cinemacity.sk, cine-max.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK