Manžel ministra dopravy USA zverejnil fotku, ako bozkáva manžela. Niektorí ľudia sa za to páru vyhrážajú smrťou

  • Kongres Spojených štátoch po novembrových voľbách zažil rekordný počet slúžiacich zákonodarcov
  • Napriek tomu je minister dopravy Pete Buttigieg historicky prvý gay na tak vysokom poste
  • Jeho manžel Chasten Buttigieg vyvolal pohoršenie u niektorých Američanov, keď zverejnil fotku, ako bozkáva ministra
  • Fotka vyvolala protichodné reakcie, niektorí páru fandia, iní citujú bibliu a padli aj vyhrážky smrťou
Pete
Twitter/Chasten Glezman Buttigieg
  • Kongres Spojených štátoch po novembrových voľbách zažil rekordný počet slúžiacich zákonodarcov
  • Napriek tomu je minister dopravy Pete Buttigieg historicky prvý gay na tak vysokom poste
  • Jeho manžel Chasten Buttigieg vyvolal pohoršenie u niektorých Američanov, keď zverejnil fotku, ako bozkáva ministra
  • Fotka vyvolala protichodné reakcie, niektorí páru fandia, iní citujú bibliu a padli aj vyhrážky smrťou

Kongres Spojených štátoch po novembrových voľbách zažil rekordný počet slúžiacich zákonodarcov, ktorí sa netaja svojou sexuálnou orientáciou. Napriek tomu je minister dopravy Pete Buttigieg historicky prvý gay na tak vysokom poste.

Jeho manžel Chasten Buttigieg vyvolal pohoršenie u niektorých Američanov, keď zverejnil na sociálnej sieti Twitter fotku, ako bozkáva ministra. Chasten Buttigieg snímku zverejnil po smrti konzervatívneho rozhlasového hlásateľa Rusha Limbaugha, ktorý mal na tento pár homofóbne poznámky, informuje Independent.

Pete Buttigieg sa do podvedomia Američanov minulý rok počas demokratických primárok na funkciu prezidenta. Buttigieg dovtedy pôsobil ako starosta menšieho mesta South Bend (Indiana), predtým pôsobil v armáde, kde sa zúčastnil aj bojov v Afganistane. Buttigieg sa netají svojou homosexualitou ani manželom Chastenom.

USA budú mať nielen ženu viceprezidentku, ale aj rekordné zastúpenie žien a ľudí LGBTI v Snemovni a Senáte

Už počas demokratických primárok zažíval útoky 

Počas primárok Limbaugh počas svojej rozhlasovej show uviedol, že si nemyslí, že USA sú pripravené na to, aby národ viedol homosexuálny pár. „Dobre, ako to bude vyzerať, 37-ročný homosexuál bozkáva svojho manžela na pódiu vedľa Donalda Trumpa? Čo sa tam stane?“ Povedal Limbaugh podľa Independent. „Amerika stále nie je pripravená zvoliť si homosexuála, ktorý bozkáva svojho manžela.“

Pete Buttigieg sa neskôr na Fox News bránil voči slovám rozhlasového moderátora. „Milujem svojho manžela. Som verný svojmu manželovi. Na pódiu sa väčšinou len objímeme, ale veľmi ho ľúbim,“ povedal Pete Buttigieg. „A nebudem brať lekcie o rodinných hodnotách od ľudí, ako napríklad Rush Limbaugh.“ Limbaugh bol ženatý štyrikrát, z toho tri manželstvá sa skončili rozvodom. Buttigieg viackrát uviedol, že nekandiduje ako kandidát gay, ale ako demokrat.

Buttigiega sa zastal pred homofóbnymi útokmi aj vtedajší líder na získanie nominácie Joe Biden, ktorý si ho teraz vybral za svojho ministra dopravy. Homosexualita neprekážala ani Donaldovi Trumpovi, ktorý uviedol, že si myslí, že USA sú pripravené na prvý homosexuálny pár v Bielom dome.

„Vyšiel som von so svojou homosexualitou počas všeobecných volieb v South Bend a bolo to v čase, keď bol guvernérom štátu Indiana Mike Pence (bývalý viceprezident Donalda Trumpa, ktorý je známy svojím konzervatívnym vnímaním sveta, pozn. red.) a nevedeli sme, čo sa stane,“ uviedol Buttigieg. „Hovorím vám, čo sa stalo: Bol som znovu zvolený s 80 percentami hlasov.“

Príspevok vyvolal zmiešané reakcie 

Gesto ministrovho manžela sa ale nepáčilo mnohým konzervatívnym Američanom, a tiež podporovateľom bývalého prezidenta Trumpa. Niektorí to nazývajú perverznosťou, iní citujú bibliu a vyhrážajú sa dokonca smrťou.

Buttigiegovci nečelili vyhrážkam smrti prvýkrát, časté boli aj počas demokratických primárok. „Pristihnete sa, že nakúkate za rohy. Nikto nečaká takéto správanie a strašidelnou časťou bolo, že ste nikdy nevedeli, či sa stanú. Svojím spôsobom boli vyhrážky smrťou akési šokujúce,“ uviedol Chasten Buttigieg pre Daily Beast.

Iní užívatelia Twittera naopak píšu vďačné komentáre a páru fandia. „Mám 14 a snažím sa nájsť odvahu na come out pred rodinou a ľuďmi. Chasten a Pete Buttigieg mi dali mi pocítiť, že môžem mať šťastnú budúcnosť tam, kde ma milujú,“ napísal na Twitteri používateľ Niall Clinton.

Zdroje: Independent, Independent, Daily Beast

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech