Manželia v košickej nemocnici bojujú 2 týždne s COVID-19. Úprimné slová primára majú už stovky zdieľaní

  • V košickej nemocnici bojujú o život na pľúcnej ventilácii aj mladí ľudia bez pridružených chorôb
  • Najmladší pacient má iba 38 rokov
nemocnica, lekári, JIS
TASR/AP Photo/Francisco Seco, File
  • V košickej nemocnici bojujú o život na pľúcnej ventilácii aj mladí ľudia bez pridružených chorôb
  • Najmladší pacient má iba 38 rokov

COVID-19 nie je choroba starých a chorých. Na Slovensku bojujú v nemocniciach o život aj oveľa mladší pacienti. Nepatria do rizikovej vekovej skupiny a nemajú žiadne pridružené ochorenia. Primár Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach Ján Michlík na Facebooku zverejnil príspevok so silným odkazom, ktorý má dnes viac ako tri stovky zdieľaní.

❗️Na OAIM ležia už dva týždne aj manželia, ktorí sú napojení na pľúcnu ventiláciu. Nepatria pritom ešte do vekovo…

Posted by Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice on Tuesday, October 27, 2020

Na OAIM (oddelenie akútnej a intenzívnej medicíny, pozn. red.) ležia už dva týždne aj manželia, ktorí sú napojení na pľúcnu ventiláciu. Nepatria pritom ešte do vekovo rizikovej skupiny,“ uvádza nemocnica. 

Dáš sa zaočkovať proti COVID-19?

Momentálne má náš najmladší pacient (napojený na ventiláciu) 38 rokov. V nemocnici na infekčných lôžkach sú hospitalizovaní aj relatívne zdraví ľudia v strednom veku, pacienti, ktorí nemajú závažné pridružené ochorenia. COVID-19 je mimoriadne nebezpečná diagnóza. Nie je to tak, ako si mnohí myslia, že je to choroba starých a chorých,“ približuje situáciu primár OAIM UNLP Košice Ján Michlík.
 

Koronavírus: Pribudlo takmer 3 000 nových prípadov a 8 ďalších obetí

Miera hospitalizácie pacientov v rizikovom veku a s pridruženými ochoreniami je v prípade koronavírusu vyššia, no to neznamená, že mladým sa COVID-19 vyhýba. Iba nedávno svet obletela správa o fitness influencerovi z Ukrajiny, ktorý najmä na Instagrame popieral, že koronavírus existuje. Nakoniec chorobe COVID-19 podľahol. Mal iba 33 rokov, uvádza Daily Mail.

Pre úmrtia mladých ľudí, ktorí by bez koronavírusu mohli ešte dlho žiť, nemusíme chodiť ďaleko. Najmladšou slovenskou obeťou je 16-ročné dievča. Ochoreniu podľahol aj 31-ročný muž, ktorý zomrel v nemocnici. 

Zdroje: UNLPKošice, DailyMail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech