Mária Kolíková podala demisiu: Bola som presvedčená, že toto mala byť vláda zmeny

  • Mária Kolíková končí v poste ministerky spravodlivosti
  • Pre koaličnú krízu sa rozhodla podať demisiu
  • Mária Kolíková končí v poste ministerky spravodlivosti
  • Pre koaličnú krízu sa rozhodla podať demisiu

Počas tlačovej konferencie koaličná strana Za ľudí oznámila, že svojho postu sa pre koaličnú krízu vzdáva aj Mária Kolíková, ktorá stála na čele Ministerstva spravodlivosti SR. „Za rok toho stihla veľmi veľa. Zákon na zaistenie majetku, či ústavnú reformu justície. K tomuto rozhodnutiu dospela samostatne, je to jej vôľa,“ povedala Veronika Remišová.

Zároveň vyzvala koaličných partnerov, aby sa pozerali na ľudí na Slovensku a boli otvorení kompromisnej dohode pri rokovaniach, pretože o tom by mala byť politika. Koalíciu štyroch strán stále považuje Remišová za najlepšie riešenie tejto krízy.

Potrebujeme sa vrátiť k normálnej práci a riešeniu problémov ľudí. Keď budem vidieť, že rokovania v koalícii stroskotali, čo sa verím nestane, oznámim svoje rozhodnutie tak, ako Mária Kolíková. Náš postoj jasne a otvorene hovorím pánovi premiérovi takmer každý deň. Koalíciu štyroch strán dnes považujem za najlepšie a jediné riešenie tejto krízy.“ Veronika Remišová dodáva, že urobí všetko pre funkčnosť koalície, no momentálne je ťah na samotnom premiérovi.

„Kríza sa už nemôže viac naťahovať, je to nezodpovedné voči krajine, pretože vláda má riešiť problémy ľudí, nie ľudia problémy vlády.dodala.


„Nemôžem povedať, že by som od koalície na reformu justície nemala podporu, rovnako od pána premiéra. Na takúto veľkú reformu však potrebujeme pokoj. Aj preto odchádzam. Rovnako reagujem na výzvu pána premiéra, ktorý sa vyslovil, že by práve moja demisia mohla napomôcť ku koncu koaličnej krízy,“ dodala Mária Kolíková.

Demisiu podala v ranných hodinách, prezidentke Zuzane Čaputovej ju odovzdá dnes (23. marca) o 16:00. Po rekonštrukcii vlády sa Kolíková neváha vrátiť na čelo Ministerstva spravodlivosti SR.

 

Prezidentka oficiálne prijala demisiu Richarda Sulíka. Rezort dočasne povedie Andrej Doležal

Zo súčasného kabinetu už odišli Marek Krajčí (OĽANO) a Milan Krajniak (Sme rodina). Najnovšie podal demisiu Richard Sulík (SaS) a chystajú sa na to aj ďalší dvaja ministri SaS. Všetci členovia koalície hovoria, že by radi zachovali jej súčasné zloženie, predčasné voľby odmietajú. SaS a Za ľudí žiadajú rekonštrukciu vlády a zmenu na poste premiéra.

Ak sa nenaplnia požiadavky na rekonštrukciu vlády, minister školstva Branislav Gröhling (SaS) podá vo štvrtok 25. marca demisiu. Pre agentúru SITA to uviedol riaditeľ odboru komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR) Tomáš Kostelník.
Zdroj: TK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK