Martin a Mima nakrútili video, ktoré nabáda Slovákov k návšteve slovenských lesov a ich ochrane

  • Projekt Hike the World ukazuje krásy Slovenska na rozprávkových záberoch už nejaký ten piatok
  • Jeho zakladatelia ti teraz predstavujú video, ktoré zachytáva krásy slovenských lesov
folla
pixabay.com, unsplash.com
  • Projekt Hike the World ukazuje krásy Slovenska na rozprávkových záberoch už nejaký ten piatok
  • Jeho zakladatelia ti teraz predstavujú video, ktoré zachytáva krásy slovenských lesov

Martin a Mima mali v určitom bode plnú hlavu kancelárskej roboty a boli na pokraji vyhorenia. Po zvažovaní všetkých možností, plusov aj mínusov sa rozhodli definitívne sa vzdať 8-hodinového utrpenia v kancelárii a dali výpoveď.

Ďakujeme všetkým naším sledovateľom, aj vďaka vám bol pre nás rok 2018 výnimočným a splnili sme si mnoho cestovateľských snov. Prajeme vám všetkým štastný Nový rok 2019 a nech vás aj naďalej inšpirujeme :).

Gepostet von Hike the World am Montag, 31. Dezember 2018

Ich prvým plánom bolo dať si na pár mesiacov pauzu a robiť čokoľvek iné, napríklad vyčistiť si hlavu pri dobrovoľnej práci na farme vo Švajčiarsku. Napokon usúdili, že ako dobrovoľníci by nemali dostatok voľného času, aby mohli rozvíjať ich projekt Hike the World a naplánovali si teda niekoľkomesačnú pauzu, počas ktorej sa budú venovať výlučne tvorbe kvalitných fotografií a videí z nich výletov.

Teraz predstavujú ich  najnovšie video Forest, ktoré apeluje na ľudí, aby si uvedomili dôležitosť a krásu našej prírody.

„Naším najnovším videom chceme hlavne poukázať na dôležitosť lesov a motivovať ľudí k ich návšteve. Čím viac ľudí si uvedomí, že lesy nie len, že potrebujeme chrániť z dôvodu klimatických zmien a produkcie kyslíka, ale mali by nám slúžiť aj na načerpanie energie, ktorú v tejto uponáhľanej dobe všetci potrebujeme,” vyjadrili sa zakladatelia projektu Hike the World na svojom Facebooku.

Samostatnou kapitolou sú pre mladý pár náklady na cestovanie. Keďže však niekoľko rokov poctivo ,,makali“ v kanceláriách a nikdy  prehnane nemíňali peniaze na nepotrebné majetkárske veci, vždy boli schopní ušetriť si na cestovanie.

„V skrini síce nemám 10 párov lodičiek a 30 rôznych outfitov, ako každá druhá žena, ale za to mám milión spomienok a zážitkov, na ktoré nikdy nezabudnem. Obaja sme zástancami hesla, že cestovanie je jediná vec, ktorú si kúpiš a spraví ťa bohatším,”  hovorí Mima pre Startitup.

Slovensko je nádherná krajina, ktorá turistom rozhodne má čo ponúknuť, či už je to rozmanitá príroda alebo historické pamiatky a unikátne miesta, ktoré miesta však mladému páru učarovali najviac?

„Keďže milujeme turistiku, za najkrajšie kúty považujeme Západné a Vysoké Tatry a našou srdcovkou je aj Malá Fatra, ktorú máme už celú pobehanú krížom-krážom. Vždy sa radi vrátime aj do Slovenského raja, avšak na to si radšej skoro ráno privstaneme, aby sme sa vyhli davom turistov,” dodáva Mima.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech