Máš prirodzenú energiu bossa a ľudia ťa milujú. Toto je 10 znakov, že máš obrovskú charizmu

  • Charizmou sa veľa ľudí pochváliť nemôže
  • Ako si na tom ty?
  • Či ju máš, zistíš podľa týchto 10 znakov
pexels-elle-hughes-1680172
Pexels/Elle Hughes
  • Charizmou sa veľa ľudí pochváliť nemôže
  • Ako si na tom ty?
  • Či ju máš, zistíš podľa týchto 10 znakov

Čo sa týka charizmy, ľudí by sme mohli v podstate rozdeliť na 3 skupiny. Tá prvá má charizmu niekde na úrovni čajovej lyžičky, teda žiadnu. Druhá skupina ju má priemernú – sem patrí absolútna väčšina ľudí. A do poslednej skupiny patrí tých zopár vyvolených, z ktorých prirodzená charizma doslova sála. Patríš do tejto skupiny aj ty? Ak áno, týchto 10 vecí na teba bude dokonale sedieť. 

#1 Máš iskru

Ľudia, ktorí milujú svoj život a žijú ho naplno, majú istú nenapodobiteľnú iskru, ktorá ich odlišuje od ostatných. Ak si užívaš každý jeden deň a aj ťažkosti berieš ako novú príležitosť, toto sa týka aj teba. Máš v sebe jednoducho istú „iskru“, ktorá je pre iných neprehliadnuteľná. 

#2 Máš zdravé sebavedomie

Keď vojdeš do miestnosti, zrazu akoby ti celá patrila (v dobrom slova zmysle). Vyžaruješ jednoducho prirodzené a zdravé sebavedomie, vďaka ktorému je tvoja osobnosť ešte oveľa výraznejšia a doslova dominantná. Navyše sa na nič nehráš, každý vidí len tvoju pravú tvár, ľudia ťa preto rešpektujú ešte o to viac. 

#3 Si pre niečo zapálený

Inak povedané – máš niečo, čo ťa každý jeden deň motivuje vstať z postele. Ľudia, ktorí tento dôvod nemajú, alebo ho majú jediný – „prežiť“ – upadajú ako mentálne, tak aj duševne. Naopak, ak patríš k tým, ktorí majú jasnú víziu a jasný cieľ, je to vidieť na každom jednom tvojom kroku. 

zdroj: Unsplash/Max Ilienerwise

#4 Máš v sebe dobrú energiu

Určite aj ty poznáš nejakého „energetického upíra“, teda človeka, ktorý z teba vyciciava energiu a doslova aj chuť do života už len svojou prítomnosťou. Naopak, ľudia s prirodzenou charizmou zmenia celkovú energiu všade, kam vkročia. Majú to jednoducho v sebe. 

#5 Si majstrom komunikácie

To, akým spôsobom človek komunikuje, neuveriteľne ovplyvňuje aj jeho celkovú charizmu. To, že si majstrom komunikácie neznamená, že rozprávaš veľa, ale že rozprávaš pútavo a keď hovoríš, ľudia ťa počúvajú. Tvoj prirodzený a nenásilný zmysel pre humor je už len bonusom. Platí to ale aj naopak, si skvelým poslucháčom. 

#6 Si inteligentný

Inteligencia vôbec nie je o dosiahnutej úrovni vzdelania, ale o všeobecnom rozhľade. Pre celkové vyžarovanie je nemenej dôležitá aj emočná inteligencia, ktorá okamžite prezradí, akým si vlastne človekom. Bezcitnosť či krutosť už (našťastie) dávno nie sú “in”, ľudia preto oceňujú tvoju ľudskosť a ochotu pomôcť, keď je to potrebné. 

Mať v p**i je umenie. 9 vecí, ktoré šťastní ľudia naozaj vôbec neriešia

#7 Často sa usmievaš

Prirodzený ľudský úsmev dokáže roztopiť ľady. Určite si si už sám všimol, že keď sa na teba niekto milo usmeje, hneď sa cítiš pokojnejšie a príjemnejšie – aj keď môže byť situácia napätá. Taká jednoduchá vec, akou je ľudský úsmev, jednoducho dokáže zázraky a ľudia ju milujú. Na tvojej tvári je ale úsmev usadený prirodzene a ani si ho neuvedomuješ. 

#8 Nesťažuješ sa na únavu

Sú ľudia, ktorí sa na únavu sťažujú, aj keď nerobia nič alebo toho robia veľmi málo, a potom sú tu tí, ktorí sa na ňu nesťažujú, ani keď odpracujú niekoľkokrát toľko ako bežný človek. Všetko je to o vášni preto, čo robíš. Ten, kto si svoju prácu užíva a miluje ju, vyžaruje niečo nenapodobiteľné. 

#9 Si optimista

Podarilo sa ti vytesniť zo svojej mysle negatívne myšlienky, ktoré ťa len oberali o životnú energiu. Zaujímaš sa o nielen o fungovanie svojej mysle, ale aj o celkové fungovanie sveta a dnes už vieš, že jednoducho musíš dôverovať načasovaniu svojho života, a že všetko sa deje pre nejaký dôvod. Si optimistom, ktorý vie, že svoju realitu si tvoríme sami.  

#10 Ľudia sa pri tebe cítia príjemne

Práve vďaka všetkým vyššie vymenovaným vlastnostiam sa dá povedať, že ľudia majú tvoju spoločnosť radi a cítia sa v nej príjemne. S každým komunikuješ na úrovni, nad nikoho sa nevyvyšuješ a pojmy ako arogancia či prehnaný sarkazmus sú ti cudzie. Práve preto ľudia tvoju spoločnosť často vyhľadávajú. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech