Mať v p**i je umenie. 9 vecí, ktoré šťastní ľudia naozaj vôbec neriešia

  • Poznáš knihu “Jemné umenie mať veci v p**i (paži) od Marka Mansona?
  • Je veľmi motivujúcou a hovorí o tom, že niektoré veci by nás mali trápiť menej
  • Šťastní ľudia, ktorí sú spokojní so svojím životom, to ale veľmi dobre vedia
angelo-pantazis-2yjKD3uIyio-unsplash
Unsplash/Angelo Pantazis
  • Poznáš knihu “Jemné umenie mať veci v p**i (paži) od Marka Mansona?
  • Je veľmi motivujúcou a hovorí o tom, že niektoré veci by nás mali trápiť menej
  • Šťastní ľudia, ktorí sú spokojní so svojím životom, to ale veľmi dobre vedia

Spokojnosť so svojím vlastným životom je kľúčovým faktorom, ktorý má v našom živote vplyv jednoducho na všetko. Samozrejme platí rovnica, že kto je so svojím životom spokojný, ten je aj šťastný. Je tu ale niečo, čo majú všetci šťastní ľudia spoločné. 

Vyhýbajú sa týmto 9 myšlienkam a majú ich úplne v…paži. 

#1 Nesťažujú sa

Tak, ako každý, prešli si už všeličím a veľmi dobre vedia, že život ani zďaleka nie je prechádzka ružovou záhradou. Veci však prijímajú tak, ako prídu a ani problémy neberú ako niečo, čo by ich malo stiahnuť na dno, ale ako príležitosť opäť rásť a posunúť sa o ďalšiu míľu vpred. 

#2 Vyhýbajú sa klamstvám

Úprimní a pravdovravní ľudia majú jednu obrovskú výhodu. Keďže hovoria pravdu, nemusia si pamätať, čo komu hovorili. Pri komunikácii s inými teda nikdy nie sú za hlupákov a nemusia neustále premýšľať nad tým, akú verziu svojej “pravdy” komu poskytli. 

#3 Netrápia sa svojím vekom

Niektorí ľudia až neprimerane riešia svoj vek. Šťastní ľudia ale vedia, že fráza “vek je len číslo” nie je iba prázdnym klišé, ale nepopierateľným faktom. Svoju vysnívanú kariéru si môžeš začať budovať aj v 50-tke, auto svojich snov si môžeš kúpiť aj v 60-tke a lásku svojho života nájdeš možno v 70-tke. Nikdy nevieš. Veci, ktoré ti patria, prídu, a neuponáhľaš ich. 

Ak by si si mal od Elona Muska vziať tie najlepšie lekcie, toto sú ony. Môžu ti zmeniť život

#4 Netrápia sa intrigami druhých

Nikto nie je na svete sám a nežijeme na opustených ostrovoch. Každý jeden tvoj krok sleduje množstvo ľudí. Niektorí sa budú z tvojich úspechov tešiť, iní sa ti zas budú snažiť hádzať polená pod nohy. Nemaj im to za zlé a snaž sa dôvod ich konania pochopiť. Keď uvidíš, aký je pravý motív ich správania, na celú vec sa pozrieš inak. Zvyčajne totiž ide o závisť alebo o frustráciu svojím vlastným životom. 

#5 Nesúdia životy iných

Jednoducho povedané – starajú sa len o seba. Majú síce úzky okruh svojich najbližších ľudí, ale nesúdia ani ich životy. Vedia totiž, že ľudia vždy konajú najlepšie, ako v konkrétnej situácii vedia. To, že my by sme vedeli reagovať lepšie neznamená, že v ich živote by to bolo v danom momente lepšie. Nikoho nesledujú, nestalkujú, nesúdia. Sú radi, ak si každý žije svoj vlastný život. 

zdroj: Unsplash/ Natashia Shukla

#6 Nesnažia sa mať vždy pravdu

Spoločným znakom nespokojných a nešťastných ľudí je aj to, že sú skalopevne presvedčení o tom, že vo všetkom na svete majú pravdu iba a iba oni. Naopak, spokojní a šťastní ľudia sú otvorení aj novým názorom či novým myšlienkam a radi si podiskutujú aj s ľuďmi, s ktorými nesúhlasia. Iné názory ich totiž dokážu podnietiť k ešte väčšej kreativite. 

#7 Nezávidia druhým

Šťastní ľudia vedia, že každý si je strojcom svojho vlastného (ne)šťastia. Ten, kto na sebe pracuje, má talent a dokáže ho rozvíjať správnym smerom, ten bude skôr či neskôr odmenený úspechom. Pozorovanie druhých a závisť oberajú človeka o enormné množstvo energie. Takíto ľudia sa preto nerozvíjajú ďalej, len stoja na jednom mieste. Je to ako začarovaný kruh – kým oni stagnujú, ešte viac ich frustruje, aké míľové kroky robia ľudia, ktorým závidia. 

#8 Neboja sa byť detinskí

Bez občasných detinských “výpadov” by bol náš život dosť nudný. Len si spomeň na tie dni, kedy si prišiel domov z neplánovanej párty až ráno, alebo keď si vyrazil na nečakaný roadtrip nevedno kam. Niekedy je skvelé prekvapiť sám seba nápadom, ktorý sa k tebe síce na prvý pohľad možno nehodí, ale na druhej strane, tvoj život dokáže poriadne okoreniť. V každom z nás sa predsa navždy ukrýva kus dieťaťa. 

#9 Nepovažujú peniaze za hlavný zdroj svojho šťastia

Áno, peniaze sú skvelé. Dávajú slobodu a dávajú nám priestor plniť si svoje materiálne sny. Šťastní ľudia ale vedia, že mať peniaze je síce skvelé, ale rovnako šťastní môžeme byť aj bez nich. Je totiž množstvo ďalších vecí, ktoré nás môžu (a mali by) robiť šťastnými. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie