Máš rád escape rooms? Tie najkreatívnejšie sú možno práve v tvojom meste

  • Cieľom escape room je spolupracovať, hľadať indície, riešiť najrôznejšie hlavolamy či hádanky a nakoniec uniknúť z miestnosti späť do reality
  • Nájsť ju môžeš aj vo svojom meste
  • Prinášame ti rebríček tých najzaujímavejších, ktoré nájdeš vo všetkých kútoch Slovenska
Unsplash.com
  • Cieľom escape room je spolupracovať, hľadať indície, riešiť najrôznejšie hlavolamy či hádanky a nakoniec uniknúť z miestnosti späť do reality
  • Nájsť ju môžeš aj vo svojom meste
  • Prinášame ti rebríček tých najzaujímavejších, ktoré nájdeš vo všetkých kútoch Slovenska

Escape games na Slovensku sa tešia čoraz vyššej popularite. Ak si ešte v žiadnej nebol, predstav si, že si zamknutý v miestnosti, odkázaný len na racionálne uvažovanie a na pomoc svojich priateľov. Cieľom escape room je spolupracovať, hľadať indície, riešiť najrôznejšie hlavolamy či hádanky a nakoniec uniknúť z miestnosti späť do reality.

Každá úniková hra je jedinečná svojím príbehom, prevedením, mechanizmami a hádankami. Strašidelná, dobrodružná či taká, ktorá ťa prenesie o pár desiatok  rokov naspäť. Môžeš stretnúť Jánošíka, byť zadržaný ŠTB alebo stať sa tajným agentom, ktorý vyrieši tie najznámejšie zločiny sveta.

Vo väčších mestách si musíš termín v predstihu zarezervovať, pretože záujem o tieto vedomostné zábavky je naozaj veľký. Avšak dnes ich už môžeš nájsť v každom kúte Slovenska. My ti prinášame zoznam tých najzaujímavejších, s pestrými témami, ktoré určite zaujmú aj teba.

The Rooms

The Rooms predstavujú tematicky odlišné izby, v ktorých musíš v časovom limite 70 minút vylúštiť ich záhadu. Ich príbehy očaria najmä fanúšikov známych filmových trhákov akými sú Pán prsteňov, Harry Potter, Sherlock Holmes, Avatar, Alica v krajine zázrakov a mnoho ďalších.

11 izieb je rozdelených do troch miest na východe Slovenska, nájdeš ich v Košiciach, Vranove a Smižanoch. Za hru platí každý hráč osobitne 15 eur a väčšinou sú určené pre 2 až 8  hráčov.

Tím " My the rooms " Jigsawa zdolali v peknom čase 61:27 :) Chválime skvelú energiu a nasadenie do hry ,taktiež ste bolí…

Gepostet von TheRooms – Escape Room Košice am Sonntag, 24. April 2016

 

PanIQ Room

PanIQ Room je úplne prvá room escape hra na Slovensku, ktorá preverí tvoje logické myslenie a tímového ducha. Z tajomných miestností sa musíš dostať v časovom limite 60-70 minút. Príbehy sú väčšinou detektívne a mysteriózne, ocitnúť sa môžeš v tajomnej katakombe, lúštiť Da Vinciho kód alebo pátrať po stopách v byte vraha.

Ďakujeme za návštevu hry Tajný Agent v Prešove a veríme, že sa Vám páčila. :)Chceš si tiež vyskúšať svoje…

Gepostet von PanIQ Room am Freitag, 22. Februar 2019

PaniIQ Room je najrozšírenejšou únikovou hrou na Slovensku a môžeš ju nájsť až v piatich mestách – Bratislava, Nitra, Poprad, Prešov a Žilina.

29,99 až 34,99 eur zaplatíš ak ste dvaja a 39,99 až 49,99 eur je pre 3-5 hráčov. Ak by si bol vo väčšej skupine, každý ďalší hráč dopláca 7,99 eur, pretože únikové izby majú menšiu kapacitu.

Paradox

Liptovský Mikuláš sa môže pýšiť unikátom, ktorý nenájdeš nikde inde na Slovenku. Na výber máš z troch miestností, z ktorých musíš ujsť do 60 minút. Príbehy sú detektívne. Môžeš sa v nich vžiť do kože Sherlocka Holmesa, vyriešiť záhadu stratenej ponorky, alebo utiecť z väzenia. Cena za skupinu 2-5 ľudí sa pohybuje 45-50 eur.

Gepostet von Paradox – zábavné centrum am Dienstag, 27. August 2019

 

BrainTeaseLava

Zaujímavosťou bratislavských únikových hier pod značkou BrainTeaseLava je obohatenie dvoch miestností, o tzv. mystery dinner, ktorá prebieha v reštaurácii Štefánka by Pulitzer a tak je súčasťou escape game aj večera.

Ponúka hru City Game, v ktorej si s tímom 2 až 5 osôb v malebných uličkách historickej Bratislavy preveríte svoju spoluprácu a sedliacky rozum pri interaktívnych úlohách. Vychutnáš si nové výhľady a dozvieš sa zaujímavé fakty a legendy o miestach na trase. Únikové miestnosti sú zamerané na slovenskú históriu, v ktorých ťa môžu lapiť do svojich pazúrov ŠTB-áci, alebo sa spolu so skupinou prenesieš ešte hlbšie do slovenskej histórie, kde budeš hľadať skrytý Jánošíkov poklad.

Gepostet von Brainteaselava – more than Escape Room am Mittwoch, 26. April 2017

Za escape rooms a City Game zaplatíš v skupine 5 osôb 59 eur, za mystery dinner 15 eur na osobu s príplatkom 12 eur za štvorchodové menu.

Zdroj: The Rooms, PanIQ Room, Paradox, BrainTeaseLava

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech