Matku tyranku usvedčil livestream na TikToku. Deťom hnusne nadávala v priamom prenose

  • Matku zo Šale aktuálne vypočúva polícia
  • Deti jej zobrali po tom, ako ich vo videách bila a nadávala im
  • K situácii sa pre Startitup vyjadril odborník
Profil na TikToku, v ktorom žena uverejňovala videá agresivity na svojich deťoch. Agresivita na dieťati, čiernobiela fotka
Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj Unsplash/Artyom Kabajev
  • Matku zo Šale aktuálne vypočúva polícia
  • Deti jej zobrali po tom, ako ich vo videách bila a nadávala im
  • K situácii sa pre Startitup vyjadril odborník

Matka v Šali bila svoje deti, nadávala im a sama to uverejňovala na sociálnej platforme TikTok. Momentálne sa prípadom zaoberá polícia, ako informuje na Facebooku profil Polícia SR – Nitriansky kraj.

Mladá matka bola voči svojim deťom vulgárna. Vyšetrovatelia Policajného zboru zo Šale podotkli, že video zaznamenalo aj fyzické násilie. Konkrétne žena jedno zo svojich detí kopla a udrela.

V dôsledku jej konania začala polícia trestne stíhanie vo veci trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby.

Polícia taktiež podotkla, že poškodené deti si vzal do svojich rúk úrad práce sociálnych vecí a rodiny a následne ich umiestnil do špecializovaného zariadenia. S podozrivou osobou, matkou detí, momentálne prebiehajú procesné úkony.

Polícia nezverejnila ďalšie informácie.

Vulgarizmy v konkrétnom videu

Matka na TikToku uverejnila video, v ktorom natáča samu seba, ako kričí na vlastné deti. Nezaobišla sa bez pojmov ako „b*zerant“, „zd*chli“, „ba*tardov“ či oveľa tvrdších nadávok.

Žena na platforme taktiež uviedla, že má dve deti, ktoré jej „žerú nervy“, a vyhrážala sa ich zabitím. Šlo o livestream, teda živé vysielanie. To si však nahrali diváci, ktorým neušlo kruté správanie matky.

Nasledujúce videá nie sú jej a ani nejde o jej účet. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov a citlivejšie povahy.

@s_i_n_d_y4120

#ludianahlasujtetonasocialku #orchidealaliaruza #slovenko🇸🇰 #tiktokslovakia #krkavciamatka #socialka 😡😡😡😡😡😡😡😡 #policiaslovakia #tyraniedeti 🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬 #odpad

♬ původní zvuk – Princess♥️

Nechutné fyzické násilie

V ďalšom videu, ktoré divák zaznamenal z livestreamu, matka svojmu dieťaťu fyzicky ubližovala. Dôvod jej správania jasný nie je. Zo záznamu je však evidentné, že dieťa najprv udrela rukou a následne ho na zemi pristúpila či kopla. Video taktiež zachytilo, ako dieťa pri správaní jeho matky kričí a narieka.

@alex.237j

#orchidealaliaruza #matkaroka #tiranka #krava fuj sviňa jedna 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡ako bije svoje deti 😡😡😡😡

♬ původní zvuk – Viera Nawždyy Jožkov

V komentároch pod danými príspevkami ďalší používatelia platformy vyjadrili svoj odpor voči správaniu. Práve týmto spôsobom sa video dostalo na políciu, ktorá následne zakročila.

S rozhodnutím úradu práce sociálnych vecí a rodiny a umiestniť týrané deti do špecializovaného zariadenia používatelia často vyjadrovali svoj súhlas.

Ženu vyšetrili v psychiatrickej ambulancii

Ako informuje televízia Markíza, matka sa mala po odobratí jej detí psychicky zrútiť. Skončila preto na psychiatrii, kde ju vyšetrili a následne odovzdali naspäť polícii, kde s ňou aktuálne prebiehajú procesné úkony.

V minulosti mala uverejňovať statusy na „mamičkovskom“ fóre. Sťažovala sa v nich, že jedno zo svojich detí nedokáže milovať a podotkla, že by za to mala zhorieť v pekle. Snažila sa týmto spôsobom nájsť pomoc u používateľov sociálnych sietí. V minulosti sa tiež obrátila na psychológa a navštíviť mala aj krízové centrum.

Odborník: Týranie v detstve či túžba po pozornosti

Startitup sa v tomto prípade obrátil na psychoterapeuta Mareka Mäsiara, ktorý nám priblížil možné dôvody či motívy agresívneho správania u rodiča. 

„V prvom rade môže byť dôvodom to, že samotná matka v minulosti istým spôsobom zažila týranie. Rolu tu určite zohrávajú jej postoje, ‚tvrdosť jej srdca’ a obranné mechanizmy, ktoré ju vedú k tomu, čo robí. Je teda možné, že ona sama zažila týranie, a tak si vybudovala určité postoje srdca či obranné mechanizmy, ktorými sa bráni,“ vysvetľuje odborník.

Tieto obranné mechanizmy nie sú dobré, ale deštrukčné a ona v nich podľa psychoterapeuta zotrváva. „Môže byť, že sa takto vysporadúva so svojou vlastnou bolesťou,“ dodal Marek Mäsiar.

K skutočnosti, že žena svoje správanie uverejňovala na sociálnej platforme odborník uviedol, že ide o extrém, ktorý nie je pri ľuďoch bežný. 

„Môže to byť akýsi ‚výkrik’ po pozornosti či snaha zaujať,“ uviedol Mäsiar a situáciu následne zhrnul tak, že činy dotyčnej možno vysvetliť týraním či zneužívaním v minulosti, ako aj nedostatkom pozornosti a záujmu k jej osobe. 

„Je to však veľmi individuálne. Každý človek je jedinečný, a teda sa pohybujeme na úrovni hypotézy,“ dodal Marek Mäsiar.

Aktuálny prípad, ktorý pomohli vyriešiť dôkazy zo sociálnych sietí, pripomína aj správanie „detského gangu“ v Miloslavove. Podobne aj v tejto kauze usvedčili útočníkov videá zverejnené na sociálnych sieťach.

Zdroje: Facebook, TVNoviny, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá