Matovič dal Sulíkovi definitívne ultimátum: Hrozí nám tvrdý lockdown a ďalšie celoplošné testovanie

matovič
TASR/Martin Baumann

Premiér Igor Matovič v dnešnom statuse spísal 14 bodov, v ktorých chce „zosumarizovať pár východísk, na základe ktorých sa musíme rozhodnúť, ako zvoliť postup do najbližších mesiacov.“

Matovič píše o súčastnej sitácii a o tom ako vírus neoslabuje a práve jesenné a zimné obdobie mu napomáha k tomu, aby sa šíril ešte viac. Navrhuje preto riešenia.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že máme len dve možnosti, ak chceme prežiť zimu s minimálnymi újmami a dopriať deťom školu či reštauráciám normálne fungovanie – zraziť počet denných pozitívnych silným lockdownom, alebo ďalším masívnym testovaním. Prípadne ich kombináciou. Ak ktokoľvek tvrdí, že môžeme heknúť pravidlá Konzícia odborníkov, nebude si ich všímať a otvoríme napr. školy, tak len blúzni. Spôsobilo by to tak nekontrolovaný nárast nových prípadov, že nakoniec by sme boli radi, že ideme do Vianoc s 5 tisíc prípadmi denne,“ píše ďalej premiér.

Priorita je otvoriť školy a reštaurácie

V statuse ďalej vyzýva Richarda Sulíka, aby splnil to, čo sa malo k 30. novembru stať, a to otvoriť reštaurácie a školy. Dováva, že ak s tým nesúhlasí, bude ďalej čakať na jeho alternatívny plán. 

Do nedele čakám na splnenie domácej úlohy kolegom Sulíkom – t.j. ako splniť podmienky Konzília odborníkov z bodu 11 k 30. novembru a môcť tak otvoriť školy a reštaurácie. To bol môj cieľ s Komunitným testovaním, ktorý kolega vyhlásil cez status z dovolenky za hlúposť. Nevadí, on je taký. Nechám sa poučiť … a naozaj nedočkavo čakám na jeho alternatívny plán, ako do bodky splniť požiadavky odborníkov a všetko otvoriť bez masívneho testovani a lockdownu,“ dodal Matovič.

 

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK