Matovič: Dostal som do vienka najhoršiu krízu od druhej svetovej vojny, koaličný partner mi podráža nohy

  • Igor Matovič bol hosťom diskusnej relácie RTVS Sobotné dialógy
  • Servítku si pred ústa opäť nekládol
19112020_vlada_10742115
TASR/Dano Veselský
  • Igor Matovič bol hosťom diskusnej relácie RTVS Sobotné dialógy
  • Servítku si pred ústa opäť nekládol

Koaličný partner „podráža nohy“ premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO) už desať mesiacov. Povedal to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Byť premiérom podľa jeho slov „nie je radosť“. Poznamenal, že Slovensko chcel zmeniť k lepšiemu.

„Dostal som do vienka najhoršiu krízu od druhej svetovej vojny, akú Slovensko zažíva, a miesto toho, aby sme držali spolu, vám vlastný koaličný partner podráža nohy a desať mesiacov vkuse. To je najhoršie z toho,“ uviedol s tým, že ani opozícia ich nepodporuje. Nepredpokladá však, že sa nájde 50 percent ľudí, ktorí by chceli návrat mafie.

Očakával, že rokovania budú „blázinec a chaos“. Matovič si myslí, že poveriť vedením vlády ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO), ktorý je zároveň podpredsedom vlády, bolo správnym krokom. Zdržanie s ohlásením ďalších krokov v boji proti novému koronavírusu, ktoré sa verejnosť dozvedela až v piatok (5. 2.) večer, pripísal SaS, ktorá podľa jeho tvrdení „nemá poriadok vo vlastnej strane, a potom sa chaos prenáša na celé Slovensko“.

Sulík je novým patrónom záhradkárov. Vláda mu odobrila otvorenie záhradkárstiev, nič iné mu neprešlo

Všetky rozhodnutia, ktoré vláda za posledných desať mesiacov prijala, boli podľa Matoviča spoločnými rozhodnutiami všetkých štyroch koaličných strán. OĽANO podľa neho ohlasuje Slovákom len nepopulárne rozhodnutia, kým iným stranám ide často o preferencie.

Vďaka COVID automatu budú podľa neho už všetci vedieť, čo Slovensko čaká a ľudia tak „už nebudú musieť nadávať na Matoviča“. Krajina podľa neho nebola ďaleko od blackoutu. Situáciu komplikuje aj britská mutácia nového koronavírusu.

Vyhodené vakcíny nepovažuje za zlyhanie systému, ale jednotlivca. Podľa jeho názoru by žiaden normálny lekár šiestu očkovaciu dávku nevyhodil, keby ju mal k dispozícii. Vhodné injekcie nemocnice podľa neho mali v podobe tzv. tuberkulózok. Vedenie nemocnice, ktorá injekcie nemala, mohla osloviť nemocnicu zo susedného mesta, tvrdí.

zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Komentoval aj voľbu špeciálneho prokuratúra Daniela Lipšica. Ten podľa neho bude musieť presvedčiť aj voličov opozičných strán, myslí si však, že to bude mať ťažké. Premiér od Lipšica očakáva nezávislosť, o jeho čestných úmysloch nepochybuje.

„Ani raz neurobil niečo, čo by bolo krivé a verím, že bude mimoriadne spravodlivý špeciálny prokurátor,“ povedal s tým, že ho považuje za „Cattaniho“, ktorý nedovolí, aby si zo Slovenska robil niekto „srandu“ a aby kľúčové inštitúcie štátu ovládala mafia.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech