Matovič: Idem v aute a plačem. Slovensko má prvú obeť koronavírusu z radov zdravotníkov

  • Premiér Igor Matovič o tom informoval na Facebooku
  • Lekár bol rovnako starý ako predseda vlády a pracoval v prvej línii
20202809_krizovy_stab_04730118
TASR/Jaroslav Novák
  • Premiér Igor Matovič o tom informoval na Facebooku
  • Lekár bol rovnako starý ako predseda vlády a pracoval v prvej línii

Ochoreniu COVID-19 podľahol iba 48-ročný lekár z Oravy. Informoval o tom premiér Igor Matovič na Facebooku. Predseda vlády o ňom na tlačových besedách hovoril viackrát. Lekár ležal na pľúcnej ventilácii.

Idem v aute domov a plačem. Nie, nie, nie. Nechcem, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota,“ uvádza Matovič.

Šlo o všeobecného lekára, ktorý mal ambulanciu v obci Lokca. Premiér dávnejšie na tlačovej besede informoval, že sa nakazil od svojej zdravotnej sestry. Vo vážnom stave ležal niekoľko dní vo Vojenskej nemocnici v Ružomberku.

Orava patrí k najviac zasiahnutým regiónom na Slovensku. Len v okrese Námestovo bolo doposiaľ potvrdených 1 473 prípadov, v okrese Tvrdošín 1 085 a 718 v okrese Dolný Kubín. 

Na úmrtie lekára zareagoal aj ministerz zdravotníctva. „V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku po ťažkom boji s ochorením COVID-19 zomrel náš prvý zdravotník, všeobecný lekár, pán doktor Rastislav Melek. Pomáhal ľuďom na Orave. Jeho rodine a blízkym vyjadrujem úprimnú sústrasť. Česť jeho pamiatke,“ napísal Marek Krajčí na svojom Facebooku.

V príspevkoch na Facebooku ľudia pochybovali, že lekár zomrel na COVID-19, čo neskôr komentovala jeho manželka Miroslava. Jej komentár neskôr zverejnila stránka Nekŕmte nás odpadom. „Všetkým neveriacim odkazujem, áno zomrel na COVID. CT pľúc to potvrdilo. Boli úplne zničené. A bol úplne zdravý,“ napísala vdova po mladom lekárovi.

Manželka lekára Rastislava Meleka, ktorý dnes vo veku 48 rokov prehral boj o život sa vyjadrila k jeho úmrtiu: “Nikdy…

Gepostet von Nekŕmte nás odpadom am Montag, 19. Oktober 2020

Testy na obrovské plošné testovanie Slovenska sú na ceste, začne sa už v piatok

Ministerstvo zdravotníctva v pondelok  zverejnilo počet pozitívnych prípadov za nedeľu. Nedeľné testovanie odhalilo 860 nových prípadov koronavírusu. Laboratóriá vyhodnotili 5 025 testov. Podiel pozitívnych testov voči celkovému počtu je 17,1%.

Ide opäť o nedeľný rekord. V nedeľu býva obvykle najmenej vykonaných testov aj odhalených prípadov.  Pribudli štyri nové úmrtia, celkový počet úmrtí sa tak vyšplhal na 92.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech