Matovič: Na Ficovom mieste by som šúchal nohami a čakal, kedy mi NAKA zaklope na dvere

  • Parlament schválil programové vyhlásenie vlády, poslanci Smeru zo sály pred hlasovaním odišli
  • Predseda vlády Igor Matovič si neodpustil kritiku bývalej vlády
BeFunky-collage (56)
Premiér Igor Matovič a expremiér Robert Fico, FOTO: TASR/Martin Baumann, Dano Veselský
  • Parlament schválil programové vyhlásenie vlády, poslanci Smeru zo sály pred hlasovaním odišli
  • Predseda vlády Igor Matovič si neodpustil kritiku bývalej vlády

Premiér Igor Matovič dnes vystúpil v pléne Národnej rady pred hlasovaním o dôvere vláde. Vyzval na súdržnosť v koalícii a zopakoval sľuby programového vyhlásenia. Nevyhechal však ani kritiku bývalej vlády strany Smer-SD. Poslanci Smeru pred hlasovaním o programovom vyhlásení vlády odišli zo sály, na samotné hlasovanie sa už vrátili.

Smer ukradol 30 miliárd, s ktorými by sa nám dýchalo omnoho lepšie,“ vyhlásil Matovič s tým, že vďaka nehospodárnemu šafáreniu bývalej vlády môže zadlženosť Slovenska vyskočiť až na 60 percent, čo je v prípade našej ekonomiky strop.

Kritike podrobil aj šéfa strany, Roberta Fica. „To, ako podlo útočí bývalý pán predseda vlády Robert Fico, sa tu snaží variť z vody, z každého nášho krôčiku robí veľkú bublinu a strašiaka. Straší a demoralizuje ľudí, jednoducho nehodné. Na jeho mieste by som tichučko špchal nohami a čakal, kedy mi NAKA zaklope na dvere. Namiesto toho sa snaží ubližovať v duchu hesla čím horšie, tým lepšie,“ povedal premiér v parlamente.

Expremiér Fico na brífingu po hlasovaní povedal, že Matovič naňho útočí, lebo je bezradný a nevie, čo má robiť. „Keď tak pozeráme na Igora Matoviča, tak môžeme skonštatovať, že to je premiér Rómov, premiér cigánov. On sa o nikoho iného nestará,“ povedal Fico. Pokles ekonomiky, zadlženie aj rast nezamestnanosti počas koronakrízy je podľa neho vinou novej vlády.

Video: Príhovor premiéra začína na -1:45:00

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech