Matovič namiesto rokovania zase píše statusy: Sputnik V je vysoko účinný, politici tu vedú „svätú“ vojnu

  • O osude vakcíny Sputnik V sa rozhoduje už niekoľko hodín
  • Matovič chce vakcínu objednávať hneď, tvrdí, že v tom bránia iní politici
Igor Matovič
TASR/Martin Bauman
  • O osude vakcíny Sputnik V sa rozhoduje už niekoľko hodín
  • Matovič chce vakcínu objednávať hneď, tvrdí, že v tom bránia iní politici

Na pandemickej komisii dnes prebieha porada. Rokuje sa aj o vakcíne Sputnik V. O jej osude by sme sa mali dozvedieť čochvíľa. Igor Matovič sa na svojom facebookovom profile vyjadril, že odborníci odporúčajú, aby sme bezodkladne začali s ruskou stranou rokovať o dodaní vakcíny na Slovensko. S názorom odborníkov sa Igor Matovič stotožnuje, no ako on sám tvrdí, niektorí politici s týmto odporúčaním nesúhlasia. 

Podľa slov Igora Matoviča tomuto kroku bránia nemenovaní politici.  „Je namieste, aby vláda začala rokovať s ruskou stranou o dodávke vakcín SPUTNIK V … a niektorí politici a političky tu už hodinu vedú voči tomuto názoru odborníkov doslova geopolitickú „svätú“ vojnu“.

SPUTNIK VUž vyše hodiny prebieha na Pandemickej komisii veľmi zaujímavá debata. Všetci špičkoví slovenskí odborníci na…

Posted by Igor Matovic on Tuesday, February 16, 2021

Remišová nechce, aby sme boli pokusnými králikmi

Podľa informácií portálu Aktuality, by proti mala byť predsedkyňa politickej strany Za Ľudí Veronika Remišová. „Vakcína pre milióny ľudí na Slovensku sa nemá schvaľovať na základe jedného článku v časopise, hoci odbornom časopise“, tvrdí. Myslí si, že s očkovaním vakcínou Sputnik V by sme mali počkať až dovtedy, kým Európska agentúra pre lieky nepotrvdí jej bezpečnosť. 

Igor Matovič sa s týmito negatívnymi postojmi nestotožňuje. „Povýšiť politiku nad zdravie a životy ľudí, je hlboko pod úroveň môjho vkusu“. Tomáš Valášek, zo strany Za ľudí, reaguje na Matovičov úder. Tvrdí, že debata na zasadnutí pandemickej komisii prebiehala inak.

Matovič: Dostal som do vienka najhoršiu krízu od druhej svetovej vojny, koaličný partner mi podráža nohy

Tomáš Valášek tvrdí, že odborníci majú na vakcínu Sputnik V iný názor ako ten, ktorý predostrel Igor Matovič. „Počul som od odborníkov, ktorí schvaľujú všetky liečivá na Slovensku, že Rusko neposkytlo ani zďaleka dosť údajov na to, aby Slovensko vedelo zodpovedne posúdiť, či je vakcína Sputnik bezpečná“.

Ale, ale, pán premiér. “Niektorí politici” vedú “svätú vojnu” proti Sputniku? Ja som na zasadnutí pandemickej komisie…

Posted by Tomáš Valášek − Za ľudí on Tuesday, February 16, 2021

Prikláňa sa taktiež k názoru Veroniky Remišovej, že očkovať, by sa malo až vtedy, keď bude o danej vakcíne dostatočné množstvo informácií. „ Zodpovedný politik si dá záležať na poctivom overení nového lieku. Lebo tu ide o zdravie nás všetkých a o dôveru ľudí v proces očkovania. To nie je svätá vojna. To je zdravý rozum a súdnosť “.

Zdroje: Facebook Igora Matoviča, Aktuality, Facebok Tomáša Valášeka

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech