Matovič: O otváraní ďalších obchodov rozhodnú odborníci, nie prstocuc politikov

  • Premiér na sociálnej sieti vyhlásil, že on nebude ten, kto rozhodne o uvoľnení opatrení, ale nechá to na odborníkov
igor tasr
TASR - František Iván
  • Premiér na sociálnej sieti vyhlásil, že on nebude ten, kto rozhodne o uvoľnení opatrení, ale nechá to na odborníkov

To, či budú po Veľkej noci otvorené ďalšie obchody, nerozhodnú politici, ale odborníci. Tvrdí to premiér Igor Matovič vo svojom statuse na Facebooku. „Nebude  tom rozhodovať žiadny politik, akokoľvek by chcel,“ zdôraznil Matovič. O tom, či je už vhodné povoliť zatiahnutú uzdu životu aj ekonomike, majú rozhodnúť epidemiológivia, infektológovia a ďalší kvalifikovaní zdravotníci.

Zďaleka nemáme vyhraté, a potom, ako sa ukázalo, že máme veľmi nebezpečné ohniská nákazy v rómskych osadách – a hlavne nepoznaných rozmerov … akékoľvek prstocucy politikov a lobingy záujmových skupín sú to posledné, čo bude rozhodovať o tom, aké budú ďalšie parametre nášho ochranného valu voči Covid-19,“ napísal premiér.

Reagoval tak na svojho koaličného partnera Richarda Sulíka. Ten sa minulý týždeň vyjadril, že chce, aby boli po sviatkoch od utorka otvorené ďalšie predajne a navrhne to aj na krízovom štábe.

Je len výsledkom našej doterajšej mimoriadnej zodpovednosti, že dnes v nemocniciach zbytočne nezomierajú ľudia, myslí si Matovič s tým, že tento stav by sme si nemali pokaziť tými, ktorí si myslia, že koronavírus je oyčajná chrípka a pre koho sú ohrození ľudia iba „dedkovia a babky, ktorí by zomreli tak či tak“.

Sme skvelí. Sme vytrvalí. Sme zodpovední. Dokážeme to!“ uzavrel.

ROZHODNÚ ODBORNÍCI, NIE PRSTOCUC POLITIKOVChcem ubezpečiť všetkých, ktorí si dovidia ďalej od nosa, že o prípadnom…

Gepostet von Igor Matovic am Freitag, 10. April 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech