Matovič perlil: Čaputová je falošná a zákerná, Blaha je úchylák

  • Igor Matovič si dnes na tlačovej besede nebral servítku pred ústa
  • Vyjadril sa na adresu prezidentky, no aj súčasného ministra zdravotníctva
Minister financií
TASR/Dano Veselský
  • Igor Matovič si dnes na tlačovej besede nebral servítku pred ústa
  • Vyjadril sa na adresu prezidentky, no aj súčasného ministra zdravotníctva

Minister financií a predseda vládneho hnutia OĽaNO Igor Matovič dnes oznámil, že Zuzanu Čaputovú by v ďalších voľbách za prezidentku SR nepodporil. Považuje ju za falošnú a zákernú. Slovensko by podľa neho malo hľadať lepšieho kandidáta.

Obáva sa však, že „tá fašisticko-mafiánska scéna sa zomkne a postaví nejakého silného kandidáta“. V tomto prípade podľa Matoviča bude dobrá aj Zuzana Čaputová.

„Zažil som s ňou dve stretnutia také, o ktorých keby sa ľudia dozvedeli, boli by zhrození,“ vyjadril sa.

Prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ nepovedala, či by opäť kandidovala na najvyšší post v štáte. Ak by sa pre opätovnú prezidentskú kandidatúru rozhodla, podporu by našla v SaS. Taktiež ju podporí Progresívne Slovensko. Ako na sociálnej sieti informoval Michal Šimečka, strana tvrdí, že Zuzana Čaputová je najlepšou prezidentkou, akú kedy Slovensko malo. 

„A ak sa rozhodne aj druhýkrát kandidovať, bude nám cťou ju podporiť a pomôcť jej zvíťaziť,“ dodal Šimečka v príspevku.

Došlo aj na Lengvarského

Zuzana Čaputová však nebola jedinou osobou, ku ktorej sa minister financií vyjadril. Podľa Matoviča je zrelý na výmenu aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Vyčíta mu to, že rezort zdravotníctva mešká s realizáciou plánu obnovy v oblasti výstavby nových nemocníc a rekonštrukcie existujúcich nemocníc. 

„Pred dvomi rokmi sme sa dozvedeli, že peniaze pre nás budú a podstatná časť pôjde na zdravotníctvo, pred rokom plán schválený a dodnes nie je z ministerstva zdravotníctva nič realizované,“ vyjadril sa Matovič.

Tiež uviedol, že v septembri 2020 slovenská vláda schválila sumu 575 miliónov eur na oddlženie nemocníc. Podľa Matoviča sa však ministerstvo na celý proces oddlženia vykašľalo a viac ako 1,5 roka nič nerobilo. Zdravotnícke zariadenia podľa neho dodnes nie sú oddlžené.

Čaputovej ťažký týždeň

Drsné slová na adresu prezidentky prišli iba pár dní po nitrianskom proteste. Protestu sa zúčastnili viacerí členovia straty SMER-SD na čele s Robertom Ficom, Ľubošom Blahom alebo Erikom Kaliňákom. 

Dav na námestí skandoval viacero po krikov, Slováci si však budú ešte dlho pamätať iba jeden. S pokrikom prišiel Ľuboš Blaha. „Čaputová je americká…“ nedokončil Blaha a čakal na doplnenie davom, ktorý zakričal „kur**“.

Na nedeľňajší protest strany SMER-SD v Nitre reagovali takmer všetci slovenskí politici. Vyjadrenia sa týkali predovšetkým urážok, ktoré politici a dav adresovali prezidentke Zuzane Čaputovej.

S reakciou prišlo aj hnutie OĽaNO. „Prvý máj v Nitre nebol časom lásky. Bola to len ďalšia zastávka na autobusovom zájazde ‚chodíme tlieskať vyhrážkam a vulgarizmom’, ktorý organizuje Fico,“ konštatuje hnutie s tým, že išlo o akúsi prehliadku politického a spoločenského dna, na ktorom sa mali stretnúť osoby končiace vo väzení.

Zdroj: Facebook/Michal Šimečka

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá