Matovič pobúril Slovákov, svetovú tragédiu Černobyľ prirovnal k ruskej vakcíne Sputnik V

  • Igor Matovič nevhodne reagoval na výročie havárie v Černobyle
  • Prirovnal ho ku vakcinácii so Sputnikom V
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TASR/Dano Veselský,pixabay/Wendelin_Jacober
  • Igor Matovič nevhodne reagoval na výročie havárie v Černobyle
  • Prirovnal ho ku vakcinácii so Sputnikom V

Téma súvisiaca s vakcínou Sputnik V je veľmi často skloňovanou. A nie len na Slovensku. Ľudia sa rozdeľujú na tábory tých, ktorí sú za a tých, ktorí sú proti. Z aprílového prieskumu Ako sa máte Slovensko? vyplynulo, že medzi respondentmi, ktorí sa plánujú dať zaočkovať, je najpopulárnejšia vakcína Pfizer/BioNTech.

Ňou by sa dalo zaočkovať 70,8 % tých, ktorí sa plánujú dať očkovať. Nasledovala vakcína Moderna (55,5 %), Sputnik V (55 %) a AstraZeneca (31,1 %).

Neželaný dar

Z výrokov expremiéra Matoviča je pravdepodobne jasné, ku ktorej skupine sa prikláňa on. Práve Sputnik V je preňho témou, ktorú nevynechá skoro v žiadny týždeň. Tento raz však ruskú vakcínu zaradil ku skutočne nevhodnému kontextu.

Na svojej sociálnej sieti totiž zverejnil status, ktorý súvisel s 35. výročím havárie v Černobyle. „Bolo to na 1. mája 1986. Ako 12 – 13 ročných žiakov nás viedla pani učiteľka vo veľkom prvomájovom sprievode ulicami Trnavy. Pekný deň, len kedy-tedy na nás jemne spŕchlo,“ uvádza Igor Matovič.

Ďalej dodáva, ako pri tribúne s mávatkami zamávali komunistickým potentátom. „Nikto z nás vtedy nevedel, že v tých kvapkách z neba môže byť aj neželaný dar. Ideológia a politika bola viac ako ochrana zdravia. Tak kruto podobné na dnešné časy.“

„Ľúbivé populistické drísty sú in, výzvy k zodpovednosti zatracované. Vakcína je geopolitická zbraň v hybridnej vojne len preto, lebo nemá správne Made in. Úbohé vtedy, úbohé dnes. Človek na poslednom mieste,“ hrá na city minister financií prostredníctvom Facebooku.

Igor Matovič
zdroj: TASR/ Dano Veselský

Slováci čakajú profesionalitu

Aj napriek, tomu, že sa pod statusom našlo niekoľko skalných priaznivcov Igora Matoviča, mnohí sa s jeho výrokom nestotožňovali.

„Prečo minister financií neustále rieši zdravie? Čakal som, že dôjde k zmene týchto statusov a budem vidieť, aké sú ekonomické plány. Trošku profesionality by som vážne uvítal,“ uviedol Vladimír pod statusom.

Podobný názor mali aj ďalší. „Ty sám najlepšie vieš, ako veľmi IN sú ľúbivé a populistické drísty, že? A čo to tvoje daňové priznanie a financovanie strán zo štátneho rozpočtu? Keď si bol v opozícii, snažil si sa o jeho zrušenie. Teraz môžeš,“ píše Soňa.

Sputnik V
zdroj: TASR/AP/Zoltan Balogh

Sputnik V v novom systéme

Ako ale vyplýva z posledných informácií, vakcínou Sputnik V sa pravdepodobne na Slovensku očkovať bude. Ministerstvo zdravotníctva však čaká na výsledky testov z maďarského laboratória.

„Áno, v novom systéme bude aj možnosť objednávky na neregistrovanú vakcínu,“ citujú Lengvarského Hospodárske noviny.

Zdroje: mediweb.hnonline.sk, Facebook Igor Matovic

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech