Matovič povedal, kedy Slováci dostanú vakcínu na COVID-19. Čakajú nás nové opatrenia

  • Podľa premiéra aj prezidentky nás čaká ťažká zima
  • Vakcína bude k dispozícii už v roku 2021
2november2020_Vlada_SR_27738462
TASR/Martin Baumann
  • Podľa premiéra aj prezidentky nás čaká ťažká zima
  • Vakcína bude k dispozícii už v roku 2021

Už v januári by sme v EÚ mali mať prvé dávky vakcíny proti koronavírusu. Prezradil to predseda vlády Igor Matovič na spoločnej tlačovej besede s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Upozornil však, že pôjde o obmedzené množstvo vakcín, ktoré rozhodne nebude stačiť pre všetkých Slovákov.

Premiér aj prezidentka sa zhodli v tom, že celú zimu musíme byť extrémne opatrní, keďže koronavírusu sa v zime veľmi darí. „Ide ťažké obdobie, do dodania vakcíny to bude ešte veľmi ťažký boj. Preto nepodliehajme nejakým prvoplánovým radostiam,“ povedal Matovič. 

Prezidentke zároveň predstavil nové opatrenia, ktoré budú na Slovensku platiť v zime. Našťastie, veľa sa toho nemení. Kľúčovou zmenou bude testovanie ľudí na hraniciach a systematické testovanie v domovoch sociálnych služieb, nemocniciach, veľkých závodoch a tiež v kritickej infraštruktúre, ako napr. polícia či zdravotníci.

Dáš sa zaočkovať proti COVID-19?

Som veľmi rada, že vláda vytvorí možnosť permanentného, bezplatného testovania, ktoré môže využiť každý, kto bude mať pochybnosti, alebo bol v kontakte s nakazenou osobou, ľahko si to overia. Som rada, že namiesto druhého kola celoplošného testovania bude toto len v najviac zasiahnutých okresoch,“ dodala na tlačovej besede prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Zároveň poznamenala, že opatrenia sa už začínajú prejavovať a krivka nárastu prípadov už nie je taká strmá. „Nemôžeme však podľahnúť falošnej nádeji, naďalej buďme zodpovední a solidárni aj s tými, čo sú v karanténe,“ dodala prezidentka.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech