Matovič prosí: Spamätajme sa! Vymklo sa nám to z rúk len preto, že si mnohí žijú vo svojom sebectve

  • Premiér Igor Matovič na Facebooku prosí ľudí, aby dodržiavali opatrenia a nechodili na návštevy zbytočne
16december2020_Vlada_SR_32747689
TASR/Martin Baumann
  • Premiér Igor Matovič na Facebooku prosí ľudí, aby dodržiavali opatrenia a nechodili na návštevy zbytočne

„Zubatej sme hody spravili,“ uvádza vo svojom najnovšom statuse premiér Igor Matovič. Súčasný nárast počtu prípadov, hospotalizácií aj úmrtí je podľa neho výsledkom rečí opozičných, ale aj koaličných politikov, ktorí pochybovali o správnosti opatrení. Ľuďom sa to zarylo pod kožu a dnes sú na seba horší, než obvykle.

Teraz ukazujeme skutočné charaktery a niekedy sa nestačíme čudovať. Zrazu z vľúdneho človeka je klbko nenávisti a dokáže priať smrť. Z introvertky kamarátky je zrazu na fejzbuku Jana z Arcu proti vakcíne,“ hovorí Matovič. Všetkých preto vyzýva na dodržiavanie opatrení.

Spamätajme sa, prosím! Dodržujme nariadenia a čísla pôjdu výrazne dole. Ale, ak si naďalej svoje pôjdeme, peklo na Zemi zažijeme. Máme to v našich rukách a nie je to fráza. Cca každý 20-ty je dnes na Slovensku pozitívny … ísť na Silvestra k známym, môže byť preto rozhodnutie smrteľné,

ZUBATEJ SME HODY SPRAVILIOtvorme reštaurácie! Hneď! Robíme veľkú chybu, že my tých infektológov počúvame! Na čo my…

Posted by Igor Matovic on Wednesday, December 30, 2020

Robili sme si z covidu srandu, posmešky, zasadnutia Pandemickej komisie sme pred ľuďmi vyhlasovali za “tliachaniny”. Len preto, aby sme získali politické body. Tie populistické žvásty sa však ľuďom pod kožu dostali. Začali nimi žiť a nimi sa riadiť. A dostali sme sa do pasce. Masívne množstvo ľudí nebezpečným populistom uverili a opatrenia masívne ignorovali,“ bedáka Matovič.

Chybou podľa neho bol aj spackaný nákup testov a jeho dôsledok, teda nezrealizované celoplošné testovanie. Premiér bez okolkov priznáva, že sa nám to vymklo spod kontroly. „Netvor nabral príliš na sile a naša obrana je už príliš slabá – len preto, že si mnohí žijú vo svojom sebectve a nedodržujú nič,“ dodáva Matovič.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK