Matovič reaguje na Fica: Nebudem sa s týmto skorumpovaným bastardom doťahovať, kto sa tu ako potkan správa

  • Bývalý premiér Robert Fico označil akciu Očistec za politickú objednávku
  • Matovič sa podľa neho „schoval ako potkan, musíme desať dní počkať.”
matovič fico
TASR/Jaroslav Novák, Martin Baumann
  • Bývalý premiér Robert Fico označil akciu Očistec za politickú objednávku
  • Matovič sa podľa neho „schoval ako potkan, musíme desať dní počkať.”

Premiér Igor Matovič na Facebooku zareagoval na vyjadrenia expremiéra Roberta Fica. Ten vo štvrtok vystúpil pred médiá a vyjadril sa k akcii Očistec, ktorú od rána realizuje NAKA. V putách odviedla bývalého šéfa NAKA Petra Hraška, bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, či šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Roberta Krajmera.

Na otázku, či sa nebojí, že bude ďalší na rade, Fico odpovedal, že takúto otázku čakal. „Povedzte mi, prečo? Ak niečo máte, tak to povedzte,“ vyzval. Matoviča nazval potkanom, ktorý zaliezol na 10 dní do karantény. Nezabudol pripomenúť, aká je Matovičova vláda neschopná a akciu Očistec nazval politickou objednávkou.

PATKAŇFico na otázku, či Smer plánuje zvolať mimoriadnu schôdzu s cieľom ma odvolať: „Matovič sa schoval ako potkan,…

Posted by Igor Matovic on Thursday, November 5, 2020

Premiérova reakcia na seba nenechala dlho čakať. 

Nuž, nebudem sa s týmto skorumpovaným bastardom doťahovať, kto sa tu ako potkan správa. Viem len, že má mimoriadny strach, že svetu, ktorý si s Pellegrinim okolo seba vybudovali, aby ich chránil, definitívne končí záruka,“ napísal Matovič, ktorý je momentálne v karanténe kvôli tomu, že sa stretol s pozitívne testovaným človekom na koronavírus. 

„… a hlavne nemusí sa on báť, že sa môjho odvolávania bojím, práve naopak – teším sa, že im opäť budem môcť od srdca naložiť … zajtra test, verím, že negatívny … a už čakám v ringu,“ pokračuje Matovič.

Fico: Zásah na Gašpara bola politická objednávka. Šeliga mu odporúča priznať sa, bude to poľahčujúca okolnosť

Podľa medializovaných informácií sú medzi zadržanými bývalý policajný prezident Tibor G., bývalý šéf NAKA Peter H., exšéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K. a tiež bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície Bernard S. Posledný menovaný podľa medializovaných informácií spolupracuje s políciou. Tibor G. na Bernarda S. ešte v stredu 4. novembra podal trestné oznámenie pre „pripravovanú kriminalizáciu“ jeho osoby.

Obvinenia vzniesli okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech